Domácí

Dívku (10) v Orlové srazila dodávka, těžce zraněná skončila v nemocnici

Dívku (10) v Orlové srazila dodávka, těžce zraněná skončila v nemocnici
Zdroj: Policie ČR

V ostravské nemocnici skončila v úterý desetiletá dívka, kterou v Orlové na Karvinsku srazila dodávka. Těžce zraněné dítě převezli záchranáři na urgentní příjem, upozornil jejich krajský mluvčí Lukáš Humpl. Policie nyní hledá svědky nehody a prosí řidiče o záznamy z palubních kamer, pokud místem v osudný okamžik projížděli.

V úterý odpoledne se stala na Karvinsku vážná dopravní nehoda. Okolo půl druhé srazila dodávka ve městě Orlová dítě. 

"Řidič (r. 2000) dodávky jel po ulici P. Cingra ve směru třídy Masaryka. Podle jeho slov mu dítě nečekaně vběhlo do jízdní dráhy a on již nestačil zareagovat. Orientační dechová zkouška na alkohol byla u řidiče dodávky negativní," sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

"Na pomoc ihned vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci, která dorazila na místo události během tří minut od převzetí výzvy k zásahu. Pomoci vzlétli také letečtí záchranáři z Ostravy," sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Související obsah

​Zasahující lékař podle něj zjistil, že se při nehodě těžce zranila desetiletá dívka. Prvotní vyšetření ukázalo zranění hlavy, hrudníku a podezření na vnitřní poranění břicha.

"Posádky záchranné služby poskytly pacientce přednemocniční neodkladnou péči a vrtulník ji následně šetrně transportoval do Fakultní nemocnice Ostrava. Předána byla do péče lékařů urgentního příjmu," dodal Humpl.

Neštěstí se stalo v místě, kde nejsou chodníky. Dívka měla jít u krajnice po pravé straně, incident ale podle policie těsně před převozem do nemocnice popsala jinak. "Pro řádné objasnění nehodového děje, příčin a zavinění policisté žádají případné svědky, kteří událost viděli, aby se neprodleně přihlásili," vyzvala Viačková. Zároveň požádala řidiče, kteří místem okolo půl druhé projížděli, o záběry z palubních kamer. 

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz