Počasí

Ve středu padl teplotní rekord po 114 letech! Teď ale přijde ochlazení

Ve středu byl po delší době slunečný den, a to hlavně v Čechách, kde teploty šplhaly až nad 20 stupňů Celsia. V Českých Budějovicích padl i teplotní rekord! Meteorologové tam naměřili přes 25 stupňů. Nejspíš to letos byl poslední teplý den.

Od jihozápadu ve středu přišel příliv teplého vzduchu. Odpolední teploty podle předpovědi dosahovaly až na 23 stupňů. V Českých Budějovicích ale bylo 25,3 stupně Celsia. Středeční teplota tak překonala 114 let starý rekord, který byl pouhých 22,8 °C.

Oproti minulému roku byla středeční průměrná denní teplota o deset stupňů vyšší. Podle meteorologů to tak byla letos nejspíš poslední možnost vyrazit na slunečnou procházku a načerpat energii na zimu.

Související obsah

Do konce října má být v Česku oproti předchozím týdnům mírně tepleji. Nejvyšší denní teploty se budou ke konci týdne pohybovat kolem 15 až 19 stupňů. Poté se ale musíme připravit na ochlazení.

Slunce v Česku následně vystřídá větrné počasí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před silným větrem. Ta platí už od čtvrtečního rána. Poryvy mohou v nárazech dosáhnout rychlosti až 90 kilometrů v hodině.

Kristýna Bezděková, Tatiana Skoumalová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz