Zahraničí

Poslanec zveřejnil fotku dcery Čaputové z mola. Obvinili ho z kyberšikany

Nezařazený poslanec Tomáš Taraba zveřejnil na sociálních sítích fotografii dcery (17) prezidentky Slovenské republiky Zuzany Čaputové. Za pár hodin měl příspěvek tisíce urážlivých komentářů. Podle policie se jedná o kyberšikanu.

Nezařazený poslanec Tomáš Taraba zveřejnil na sociálních sítích fotku sedmnáctileté Emmy Čaputové, která vyvolala rozruch v komentářích. Fotka byla z akce Fashion Live, kde se dcera prezidentky Slovenské republiky představila jako modelka. Sdělil to web Tvnoviny.sk. 

Na případ reagovala i policie a označila ho jako kyberšikanu. "Člověk, který má vysokou autoritu, se rozhodl si podmanit dívku, které není ani osmnáct let. Příspěvek útočí na dítě jen kvůli jeho vzhledu, což je příkladný případ kyberšikany," uvedla policie na facebooku. 

Několik hodin poté, co policie zveřejnila svoji reakci, ozval se Taraba a zopakoval, že napsal pouze jednu větu a reakce, které následovaly, považuje za šikanu proti jeho osobě. 

Na příspěvek reagovala sama také sama Emma Čaputová. ​"I když to zesměšnění mířilo na mě, chápu, že to mnohé z vás pohoršilo, neboť to má větší dosah. Týká se to všech, kteří si již útoky a šikanu na internetu zažili," napsala a dodala, že podpora veřejnosti jí velmi pomohla. "Posílám ji dále každému, kdo si zažil něco podobného,“ zakončila dcera prezidentky.

Související obsah

"Nejsem zodpovědný za to, co někdo komentuje na facebooku a žádám všechny, aby nepoužívali vulgární výrazy. Neřekl jsem nic jiného než to, jak je to napsané," obhajoval se Taraba. 

K situaci se vyjádřila i prezidentka Čaputová, která útok politika na její dceru považuje za politické dno. "Poslanec Taraba by se o moji dceru nikdy nezajímal, kdybych nebyla ve funkci. Lidské zlobě a hlouposti čelit musím, ale moje děti z toho vynechte," požádala prezidentka. 

Podle socioložky Silvie Porubänové měl Taraba snahu urazit prezidentku republiky. "Záměrem bylo znevážit a dotknout se hlavy státu, ženy a matky Zuzany Čaputové na jejím nejzranitelnějším místě a především jí způsobit bolest," uvedla socioložka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz