Domácí

Čeští pejskaři by měli při venčení nosit octovou vodu, hlásá petice. HLASUJTE

Čeští pejskaři by měli při venčení nosit octovou vodu, hlásá petice. HLASUJTE
Zdroj: Getty Images

Na facebooku existuje petice, která bojuje proti smradu psí moči na ulicích. Majitel psa by s sebou měl mít vždy lahev s vodou. Autor petice se inspiroval Španělskem, kde už to funguje.

Na sociální síti Facebook uživatel Miroslav Semecký vytvořil petici k zabránění smradu na ulicích kvůli pomočeným místům od psů. 

Podle petice by šlo o povinnost pejskařů mít s sebou na vycházky po ruce lahev s vodou. Pejskař by vždy místo, kde se pes vymočil, polil vodou, aby tím zabránil smradu na ulicích.  

Související obsah

Podle informací se petice inspiruje španělskou vyhláškou, kde to takto funguje. Vodu španělští pejskaři nosí povinně s sebou, bývá smíchána s octem.  

Za nedodržení zákona dostávají občané pokuty v přepočtu zhruba mezi 1 900 až 12 700 korunami.  

"Nejsem příznivcem pokut. Někdy je to ovšem to jediné, co na hulváty působí," sděluje na facebooku autor petice Semecký. 

Petice má zatím přes 200 podpisů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým rakouským kancléřem se stane Karl Nehammer

Rakousko bude mít nového kancléře, stane se jím dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer. Ten zároveň povede vládní stranu ÖVP (Rakouská lidová strana), informoval o tom list Kronen Zeitung. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz ve čtvrtek oznámil, že v politice definitivně končí. Z funkce odstoupil v říjnu, když jej a jeho okolí začala policie vyšetřovat kvůli údajné korupci. Současný kancléř Alexander Schallenberg ve stejný den oznámil, že na funkci rezignuje ve chvíli, kdy se ÖVP dohodne na novém lídrovi.

Píše se na Deník.cz