Domácí

V Třebíči rekonstruovali silnici. Je to hrozné a nebezpečné, hlásí místní

Oprava silnice v jedné z ulic v Třebíči dopadla tak hrozivě, že může hravě aspirovat na titul té nejhorší opravy roku. Podle místních je teď kvůli tomu místo nejen nepřehledné, ale jízda je tam i nebezpečná.

Na mnoha místech nově položený asfalt zakrývá na silnici bezpečnostní prvky, a to včetně přechodu, pruhů pro cyklisty i dělících a okrajových čar. Ledabylé záplatování jako by dělal někdo jen tak od oka a pouze tam, kde se mu zlíbí. Místní jsou z opravy zděšení. "Katastrofa, katastrofa. Je to opravdu šílené a nechápu, co to má znamenat," nechal se slyšet obyvatel Třebíče v anketě TV Nova.

"Opravy silnice mnohdy znamenají také zásah do sítí pod silnicí. Skloubení veškerých těchto prací je náročné jak finančně, tak časově," informovala mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Související obsah

​"Je to hrozné, jak to zaplácali. Jednak je to hrbaté, a navíc to vypadá hrozně," řekl další z obyvatel Třebíče. V jiné části obce zase před časem provedli rekonstrukci křižovatky tak špatně, že se tam ani nevešly dva protijedoucí autobusy. Vše poté museli dělníci komplikovaně předělávat.

Stejně tak rozšiřovali i rekonstruovaný kruhový objezd v centru města, na který se původně také nevešla větší vozidla.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

"Dle dosavadních zjištění je ‘téměř jisté‘, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější," prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě varianty omikron před těžkou formou onemocnění.

Píše se na Deník.cz