Naše Česko

Milovníci vína mají jasno. Podívejte se, který vinařský cíl je nejoblíbenější

Milovníci vína mají jasno. Podívejte se, který vinařský cíl je nejoblíbenější
Zdroj: Vinařský institut ČR

Obliba vína v Česku roste, za degustací se tak každoročně vypraví především na jižní Moravu mnoho turistů. Ti také rozhodli, které místo je nejlepší. Soutěž o nejpopulárnější TOP vinařský cíl letos vyhrálo rodinné vinařství Vican u Mikulova, které lidé mohou znát z filmu 3Bobule.

V Česku se skrývá mnoho míst, kam lidé mohou vyrazit na ochutnávku vín. Nejlepší je ale podle výsledků soutěže o TOP vinařský cíl 2021, kterou pořádá Vinařský institut ČR, mikulovské rodinné vinařství Vican. Rozhodli o tom svými hlasy samotní návštěvníci a turisté.

Hlavou vítězného vinařství je pan Tomáš Vican, který je nejen vinařem, ale i producentem. "Naše vinařství stojí na samotě a přitom kousek od Mikulova, uprostřed Pálavy, obklopeno vlastními vinicemi. Lokace je sama o sobě natolik skvělá, že my už to můžeme svou činností jenom kazit," žertuje.

Související obsah

​Vinařství návštěvníkům nabízí k vínům domácí sýry, které každý den vyrábí dcera vinaře Tereza. Lákadlem jsou i dva neobvyklí rezidenti – osel Romeo a lama Leonardo. Vinařství pana Vicana je známé i divákům českých komedií. "Leckdo může mít náš dvůr a přilehlé vinohrady spojené se scénami z 3Bobulí, které se tu točily," prozradil vinař.

Jako druhý nejoblíbenější vinařský cíl lidé vybrali Habánský sklep Vinařství Lacina ve Velkých Pavlovicích, bronzový skončil Dvůr pod starýma Horama v Boršicích u Buchlovic.

Veřejnost vybírá v soutěži Vinařského institutu nejpopulárnější místo každý rok. Hlasovat je vždy možné od začátku června do konce září. On-line bedekr zajímavých míst, kde si lidé mohou dopřát dobré víno, aktuálně zahrnuje přes 200 cílů rozesetých po celé republice.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz