Domácí

Lidl stahuje z prodeje tři druhy mléka. Hrozí zažívací potíže, varuje mlékárna

Lidl stahuje z prodeje tři druhy mléka. Hrozí zažívací potíže, varuje mlékárna
Zdroj: Profimedia

Obchodní řetězec Lidl stahuje v Česku z regálů rovnou tři druhy mléka značky Pilos od firmy Olma. Mléko je kontaminované mikroby a u citlivých jedinců může způsobit zažívací potíže.

Stažení z regálů se týká tří druhů mléka baleného v PET lahvích, a to "Pilos" Čerstvé mléko 1,5% 1 l, "Pilos" Čestvé mléko 3,5% 1 l a "Pilos" Bio Čerstvé mléko 1 l. Jde o balení s datem spotřeby 26. až 30. října 2021.

"V rámci vlastní kontroly výrobce byla zjištěna mikrobiální kontaminace uvedených výrobků. Mléko vykazuje netypickou vůni a chuť. U citlivých jedinců může mléko po požití způsobit zažívací potíže," informuje mlékárna Olma, která mléko do řetězce Lidl dodává.

Související obsah

​Mlékárna zároveň apeluje na lidi, aby už zakoupené mléko nekonzumovali. "V případě, že jste uvedený výrobek zakoupili, můžete jej vrátit do jakékoliv prodejny Lidl. Peníze Vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení pokladního dokladu," dodala Olma s tím, že alternativně je možné mléko reklamovat přímo u společnosti Olma, přesněji na e-mailu reklamace@olma.cz. 

Posted by Lidl Česká republika on Thursday, October 21, 2021

K e-mailu stačí pouze připojit fotografii, na které bude vidět datum spotřeby, počet kusů a číslo účtu, na který mají být peníze zaslány. "Závada byla odstraněna a byla přijata veškerá opatření," dodala mlékárna a zákazníkům se omluvila.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz