Domácí

Lidl stahuje z prodeje tři druhy mléka. Hrozí zažívací potíže, varuje mlékárna

Lidl stahuje z prodeje tři druhy mléka. Hrozí zažívací potíže, varuje mlékárna
Zdroj: Profimedia

Obchodní řetězec Lidl stahuje v Česku z regálů rovnou tři druhy mléka značky Pilos od firmy Olma. Mléko je kontaminované mikroby a u citlivých jedinců může způsobit zažívací potíže.

Stažení z regálů se týká tří druhů mléka baleného v PET lahvích, a to "Pilos" Čerstvé mléko 1,5% 1 l, "Pilos" Čestvé mléko 3,5% 1 l a "Pilos" Bio Čerstvé mléko 1 l. Jde o balení s datem spotřeby 26. až 30. října 2021.

"V rámci vlastní kontroly výrobce byla zjištěna mikrobiální kontaminace uvedených výrobků. Mléko vykazuje netypickou vůni a chuť. U citlivých jedinců může mléko po požití způsobit zažívací potíže," informuje mlékárna Olma, která mléko do řetězce Lidl dodává.

Související obsah

​Mlékárna zároveň apeluje na lidi, aby už zakoupené mléko nekonzumovali. "V případě, že jste uvedený výrobek zakoupili, můžete jej vrátit do jakékoliv prodejny Lidl. Peníze Vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení pokladního dokladu," dodala Olma s tím, že alternativně je možné mléko reklamovat přímo u společnosti Olma, přesněji na e-mailu reklamace@olma.cz. 

Posted by Lidl Česká republika on Thursday, October 21, 2021

K e-mailu stačí pouze připojit fotografii, na které bude vidět datum spotřeby, počet kusů a číslo účtu, na který mají být peníze zaslány. "Závada byla odstraněna a byla přijata veškerá opatření," dodala mlékárna a zákazníkům se omluvila.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz