Zahraničí

Královna Alžběta II. strávila noc v nemocnici. Palác prozradil, jak se cítí

Britská královna Alžběta II. podle Buckinghamského paláce strávila noc na čtvrtek v nemocnici. V posledních dnech se spekuluje o jejím zdraví. Lékaři jí už začátkem týdne doporučili, aby úplně přestala pít alkohol, potom musela zrušit svůj program.

Královna ve středu zrušila oficiální návštěvu Severního Irska. Podle Buckinghamského paláce jí totiž zdravotnický tým nařídil odpočinek. "Po lékařském doporučení, aby si na pár dní odpočinula, královna ve středu odpoledne navštívila nemocnici a podstoupila preventivní vyšetření. Dnes se kolem oběda vrátila na hrad Windsor, stále je v dobrém rozpoložení," uvedl Buckinghamský palác ve čtvrtek večer.

Královna navštívila soukromou nemocnici krále Edwarda VII. v centru Londýna, informuje portál The Guardian. Byla to její první noc v nemocnici od roku 2013. Tehdy se léčila s gastroenteritidou a v nemocnici také strávila pouze jednu noc. 

Související obsah

​Podle zdroje z paláce měl lékařský tým zvolit "opatrný přístup“. Dodal, že panovnice trávila čas v nemocnici hlavně z praktických důvodů. Ve čtvrtek odpoledne opět pracovala, věnovala se ale pouze méně náročným povinnostem.

Královna, která je ve funkci už téměř 70 let, naposledy veřejně vystoupila v úterý, kdy na hradě Windsor pořádala recepci za účasti spoluzakladatele americké softwarové společnosti Microsoft Billa Gatese či britského premiéra Borise Johnsona. Podle médií nic nenasvědčovalo tomu, že by měla jakýkoliv problém se zdravím. Naopak energicky a s úsměvem vítala hosty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz