Zajímavosti

ABBA vydala zbrusu novou písničku, očekávané album je na spadnutí

ABBA vydala zbrusu novou písničku, očekávané album je na spadnutí
Zdroj: Profimedia

Legendární ABBA sdílela klip k další nové písničce z připravovaného alba Voyage. Švédské popové ikony oznámily svůj návrat minulý rok, kdy se po téměř 40 letech rozhodly vrátit zpět k hudební kariéře.

Skupina složená z Bennyho Anderssona, Anni-Frid Lyngstadové, Agnethy Fälskogové a Björna Ulvaeuse už dříve odhalila dva nové singly s názvy I Still Have Faith In You a Don't Shut Me Down. Nejnovější skladba nese název Just a Notion a bude, stejně jako dvě předchozí, součástí chystaného alba.

Oblíbená popová kapela jeho vydání oznámila v září na speciální akci pro největší fanoušky ve Stockholmu. Album ABBA Voyage bude obsahovat celkem deset písniček. Skupina navíc plánuje virtuální koncert, který bude probíhat příští rok po dobu šesti dnů v londýnské hale, postavené pouze za tímto účelem.

Související obsah

​ABBA je švédská popová skupina založená ve Stockholmu v roce 1972. Čtveřici hudebníků proslavily hity Mamma Mia či Money, Money, Money. Poslední studiové album kapely spatřilo světlo světa v roce 1981, od té doby ale vyšlo několik singlů a spousta kompilačních alb.

Kapela se rozpadla v roce 1983, poté co mezi členy došlo k rozepři a vzájemným neshodám. Několik desítek let pak spolu členové nekomunikovali. V létě 2008 však vyšel úspěšný filmový muzikál Mamma Mia! s Meryl Streepovou v hlavní roli.

Poslechněte si nejnovější skladbu skupiny ABBA:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz