Domácí

Chleba v ledničce déle nevydrží. Podívejte se na největší mýty z kuchyní

Chleba v ledničce déle nevydrží. Podívejte se na největší mýty z kuchyní
Zdroj: Jindřich Kodíček

Pokud máte v ledničce chleba, můžete ho vyndat. Vůbec totiž ničemu nepomáháte, pečivu spíše škodíte. Jedná se totiž o jeden z mýtů v kuchyních. Podívejte se na ty největší z nich.

Okolo jídla koluje několik mýtů. Některé z nich se drží kuchyní mnoha generací. Čtyři největší vyvrátil portál theglobeandmail.com.

Chleba v ledničce vydrží déle

Ačkoli spousta lidí skladuje pečivo v ledničce, ve skutečnosti tím ničemu nepomáhají. V ledničce naopak chleba začne tvrdnout dříve než při pokojové teplotě. Právě proto existují chlebníky.

Chleba má totiž poměrně krátkou životnost. Nejen že při nižších teplotách začne tvrdnout, zároveň se i začne zhoršovat jeho textura. To se stává například i u buchet či muffinů. Proces tuhnutí totiž nastává nejčastěji při teplotách těsně nad nulou.

Pokud tedy chcete, aby vám chleba vydržel déle než v chlebníku, můžete využít mrazák. Pokud jej nakrájíte a dobře zabalíte, můžete jej po pár dnech vytáhnout a krajíce ohřát v troubě.

Při vaření z jídla vyprchá alkohol

Ačkoli má etanol nižší bod varu než voda, neznamená to, že při vaření zmizí z jídla úplně. Podle studie z roku 2003 ale zůstává v jídle pět až 85 procent alkoholu, který jsme do ně nalili. Záleží ale na tom, jak dlouho vaříme a také na ingrediencích. Zjednodušeně se dá říct, že čím déle jídlo vaříme, tím více alkoholu se vypaří.

Související obsah

Maso nemůžete znovu zmrazit

Když podruhé zmrazíte maso, nic moc se nestane. Možná se mírně zhorší jeho kvalita a ztratí šťavnatost, nemělo by to ale být nebezpečné.

Problémem ale může být, pokud si nehlídáte, jak dlouho bylo maso rozmrazené. Ve chvíli, kdy maso není zmrazené, můžou se v něm totiž potenciálně množit bakterie.

Fazole je potřeba den předem namočit

Než začnou lidé vařit fazole, často je už den předem namáčejí do vody. To je ale zbytečné, a navíc to zhorší chuť i tvar luštěniny. Pokud je do vody hodíte až při vaření, zabere vám to možná trochu více času, budou ale chutnat o hodně lépe. Bát se nemusíte ani solení vody na fazole, zlepší to jejich chuť.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz