Domácí

Měl pobodat kamaráda a jeho matku v Dolních Chabrech. Trestně stíhat ho nebudou

Měl pobodat kamaráda a jeho matku v  Dolních Chabrech. Trestně stíhat ho nebudou

Chlapec, který měl v dubnu pobodat kamaráda a jeho matku v Dolních Chabrech v Praze, nebude trestně stíhaný. Vzhledem k tomu, že mu je 14 let, státní zastupitelství trestní stíhání odložilo.

Po pobodání v dubnu policie začala vyšetřovat pokus o vraždu v Dolních Chabrech v Praze. Případ, při kterém měl 14letý chlapec pobodat svého kamaráda a jeho matku, ale končí. Vzhledem k nízkému věku podezřelého nemůže státní zastupitelství zahájit trestní stíhání.

"Policejní orgán rozhodl o odložení věci před zahájením trestního stíhání, neboť trestní stíhání je v souladu s trestním řádem nepřípustné," uvedl v úterý TN.cz mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Související obsah

Další informace podle Cimbaly nyní nebude státní zastupitelství poskytovat. Dítě ale stále může být zařazeno například pod dohled probačního úředníka, do léčení či dáno do výchovného zařízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz