Domácí

Vlak na nástupišti zabil dva lidi. Nejde poznat, kdo to je

Vlak na nástupišti zabil dva lidi. Nejde poznat, kdo to je
Zdroj: Policie ČR

Vlak na zastávce na Blanensku srazil v pondělí v noci dva lidi. Oba na místě zemřeli, policie se snaží zjistit jejich totožnost.

Neštěstí se stalo v pondělí večer ve stanici Rájec-Jestřebí na Blanensku. Rychlík tam krátce po 20. hodině srazil dva lidi na nástupišti. Ti bohužel na místě zemřeli. "Pohybovali se v místě nepřístupném pro veřejnost," řekl pro TN.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Bližší informace k přesnému místu tragédie zatím policie ani inspekce nesdělila.

Na stanici dorazili záchranáři, policisté i hasiči. Zasahovali tam několik hodin, kvůli čemuž byla omezena doprava na železnici. V rychlíku cestovalo 70 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn. Strojvedoucího policisté otestovali na alkohol, výsledek byl negativní.

Související obsah

​Policie zatím nezná pohlaví ani věk obětí. "Totožnost osob a míra zavinění bude předmětem šetření blanenských kriminalistů, kteří věc převzali pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti," uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Stanice na Blanensku, kde se neštěstí odehrálo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz