Domácí

Inspektoři objevili přes tunu prošlého masa. Majiteli skladu hrozí pokuta

Sklad se zkaženým masem podivného původu objevili v Prachaticích inspektoři veterinární správy. Byla tam více než tuna prošlého hovězího a kuřecího masa. Objekt uzavřeli.

Inspektoři při kontrole značně neudržované provozovny občerstvení v Prachaticích našli nejen obrovský nepořádek, ale i chladírenský sklad, ve kterém byla více než tuna hovězího masa nedohledatelného původu. Leželo tam i kuřecí maso, kterému také chybělo povinné označení.

Prošlé datum spotřeby pak mělo přibližně sedm kilogramů vakuově baleného masa. Inspektoři na místě potraviny znehodnotili modrým obarvením a nařídili jejich likvidaci v kafilérii. Inspektoři objevili i mražené kebaby, u kterých také nebyl v souvislosti s výrobou jasný původ masa.

Související obsah

Dále na dvoře v mrazírenském návěsu byly další podobné kebaby a maso v přepravních bednách. Všechny zkontrolované sklady musela veterinární správa uzavřít.

Pokuty za takové prohřešky jsou přitom velmi vysoké. Majitel masa může dostat sankci ve výši padesáti milionů korun. Podobné případy přitom nejsou výjimkou. Poměrně často inspektoři za asistence celníků zastavují i dodávky, které maso podivného původu převážejí. Třeba nedávno na Ústecku objevili přetíženou dodávku bez chladícího zařízení, která převážela několik tun masa.

kdu, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz