Zahraničí

Baldwina stále mohou obvinit. Štáb vystřílel 500 nábojů, několik ostrých

Baldwina stále mohou obvinit. Štáb vystřílel 500 nábojů, několik ostrých
Zdroj: Profimedia.cz

Podle šerifa Adana Mendozy ještě není jisté, koho policie v případě zastřelení kameramanky Halyny Hutchinsové obžaluje. Kromě herce Aleca Baldwina, který ze zbraně vystřelil, můžou obvinit i zbrojařku či asistenta režiséra. Ti totiž rekvizitu měli kontrolovat. Všechny možnosti jsou podle šerifa na stole.

Zbraň, se kterou nešťastnou náhodou zastřelil Alec Baldwin kameramanku, kontrolovali před hercem dva lidé. Mělo se jednat o asistenta režiséra a zbrojařku. Stejně jako Baldwin oba spolupracují s policií. Stále nikdo nebyl obviněn, několik lidí ale ještě může být. Uvedli to vyšetřovatelé na středeční tiskové konferenci v Santa Fe.

"Pokud fakta a důkazy podpoří obvinění, tak jej iniciujeme," řekl tamní šerif Adan Mendoza. "Všechny možnosti jsou teď na stole," doplnil. Je podle něj možné, že vzhledem k tomu, že se dlouho nic podobného nestalo, mohlo dojít u štábu filmu Rust k přehnanému pocitu uspokojení.

Související obsah

V lokaci natáčení vyšetřovatelé po nehodě zabavili tři zbraně. Z jedné z nich se nedalo střílet, z druhé pravděpodobně také ne a třetí Baldwin zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou. Podle nich vystřelili členové štábu 500 nábojů. Některé z nich slepé, ale také několik ostrých.

Režiséra Joela Souzu trefila a zranila nejspíše stejná střela jako kameramanku. Vystřelené kulky chtějí ještě policisté testovat v laboratoři.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz