Domácí

Cimický mě sexuálně napadl, tvrdí dcera Nadi Urbánkové. Psychiatr to popírá

Cimický mě sexuálně napadl, tvrdí dcera Nadi Urbánkové. Psychiatr to popírá
Zdroj: Profimedia

Dcera legendární zpěvačky Nadi Urbánkové obvinila renomovaného psychiatra Jana Cimického ze sexuálního útoku. Mělo se to stát před 20 lety za dveřmi jeho ordinace. K tomu, aby promluvila, prý Janu Fabiánovou vyburcovalo státní vyznamenání pro Cimického od prezidenta Miloše Zemana. Lékař nařčení popírá.

Fabiánová o údajném sexuálním napadení napsala na facebook. Dlouhých 20 let mlčela prý kvůli radě své matky, aby se vyhnula mstě. Cimického označila ze sexuálního predátora.

"Prohlašuji na svou čest: MUDr. Jan Cimický mě sexuálně napadl za dveřmi své ordinace, když mi nebylo ještě ani 23 let. Dodatek: Mlčela jsem mnoho let, protože mě tehdy moje matka, paní Naďa Urbánková, varovala před důsledky zveřejnění celé situace a rizika pomsty od agresora. Nyní ovšem již nemohu dál mlčet. Protestuji tímto veřejně proti ocenění Jana Cimického prezidentem České republiky. Podle mého názoru měl MUDr. Jan Cimický již dávno odejít z veřejného prostoru a doufat, že jeho oběti budou i nadále mlčet. Fakt, že se rozhodl přijmout z rukou prezidenta ČR Medaili Za zásluhy je pro mě poslední kapkou, kterou můj pohár mlčení definitivně přetekl. Sexuální predátor, který se desítky let schovává za lékařský titul, by neměl získat ocenění za zásluhy v naší zemi," uvedla dcera Nadi Urbánkové.

Související obsah

​Fabiánová nenechala příspěvek na sociální síti dlouho, krátce po zveřejnění se ho rozhodla smazat.

Renomovaný psychiatr její šokující obvinění popírá. "Není to pravda!" napsal TN.cz Cimický. Fabiánová ani Urbánková na dotazy redakce do vydání článku nereagovaly.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz