Domácí

Praha 9 mění svou podobu. Vyrostl tam i exkluzivní hotel

Praha 9 jako příští Karlín. Vysočany mění svůj vzhled a z průmyslové čtvrti se postupně stává čtvrť moderní, jejíž centrum má být v okolí O2 Arény. V pondělí se tam otevřel i nový hotel.

Praha 9 se chystá vytvořit nové centrum Vysočan. Využít k tomu chce zanedbané či nevyužívané nemovitosti v okolí O2 Arény. Z průmyslové čtvrti se má stát městská čtvrť s bydlením, kancelářemi, obchody a veřejnými budovami včetně školy. 

Podle architekta Jiřího Řezáka by se mohly stát Vysočany i díky podobné industriální historii a dopravnímu spojení "příštím Karlínem", ze kterého se podařilo vytvořit pestrou čtvrť propojující služby, práci, kulturu a bydlení.

Související obsah

V budoucnu by se ve Vysočanech mělo proměnit celé okolí O2 Arény. Výraznou přestavbou projde také stanice metra Českomoravská i přilehlé autobusové nádraží.

​Dalším z kroků ke zvelebení čtvrti je i pondělní slavnostní otevření nového hotelu STAGES HOTEL Prague. "Převzali jsme celý komplex O2 Aréna a vytváříme velmi unikátní koncept, který se kromě O2 Arény skládá z dalších částí," nastínil Ladislav Chvátal, za investiční skupinu PPF.

Podívejte se na tiskovou konferenci k otevření hotelu:

"Otvíráme unikátní hotel, který má 300 pokojů. Jistě jste si všimli, že se tady hodně snoubí ty hudební a showbyznysové motivy. Chceme, aby se hosté u nás cítili jako ta hvězda té show," prozradil ředitel STAGES HOTEL Otakar John.

Hotel, který se otvírá, patří do skupiny PPF, stejně jako televize Nova. "Současný záměr je vytvoření významného centra pro Prahu 9," doplnil Chvátal. "Já jsem představil i vizi, aby ve Vysočanech vzniklo i náměstí, které by tu nemělo chybět. Bylo by fajn, kdyby se z Vysočan stalo nové centrum hlavního města Prahy," popsal své vize Tomáš Portlík (ODS), starosta Prahy 9.

Promění se i další pražské části. Nová čtvrť má vzniknout na pražském Smíchově. Desetimiliardová přestavba probíhá na Masarykově nádraží. A do roku 2025 se nového kabátu dočká i Václavské náměstí a o tři roky později pak Pražané budou moct obdivovat přestavěné Vítězné náměstí.

Podívejte se do vnitřních prostorů STAGES HOTEL Prague:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz