Zajímavosti

Lidé na mapách našli tajemnou černou díru v oceánu. Vysvětlení je prosté

Lidé na mapách našli tajemnou černou díru v oceánu. Vysvětlení je prosté
Zdroj: Google Maps

Velkou debatu rozpoutala černá díra uprostřed Tichého oceánu, jejíž snímek vložil na sociální síť Reddit jeden z jejích uživatelů. Brzy se diskuze začala hemžit nejrůznějšími teoriemi od tajné vojenské základny až po vchod do hlubin Země. Vysvětlení je ale daleko jednodušší.

Google mapy lidem umožňují se virtuálně procházet po ulicích, málokdo ale zřejmě tímto způsobem brouzdá oceánem. Někoho to ale přesto napadlo a to, co objevil, rozvířilo debatu na sociální síti Reddit. Na neobvyklou diskuzi upozornil chorvatský web dnevnik.hr.

"Co to sakra je? Vůbec to nevypadá jako ostrov," napsal autor snímku pořízeném na Google mapách, na kterém je vidět černá díra uprostřed Tichého oceánu. Odpovědí se mu dostalo mnoho. "První, co mě napadne, je, že to bylo cenzurováno. Není možné, aby byl nějaký přírodní útvar takhle černý na tak mělkém ostrově," napsal jeden z uživatelů.

Vysvětlením, proč by Google cenzuroval ostrov, by mohla být tajná vojenská základna, která na něm leží. Podle jiných by se mohlo jednat o podzemní sopku. Černá barva na snímku by tak mohla být i vyvřelými horninami.

Související obsah

​"Tajemná díra" se stala i terčem vtípků a šílených konspiračních teorií o vchodu do Země nebo portálu. Skutečné vysvětlení je ale daleko prostší.

"To, co působí jako černé, je ve skutečnosti tmavě zelené. Je to hustý tropický les," vysvětlil jeden z diskutujících. Ostrov, na kterém se nachází, se jmenuje Vostok a je součástí Liniových ostrovů patřících Kiribati.

Jeho hlavní část pokrývají stromy rodu Pisonia, které dorůstají až 30 metrů a jejich porost je tak hustý, že znemožňují ostatním rostlinám pod nimi růst. Vytváří tak jakousi střechu, která na Google mapách působí jako velká černá skvrna.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz