Domácí

Obří požár haly na Trutnovsku: Hasiči ji musí nechat celou shořet

Požár haly v Královéhradeckém kraji zaměstnal několik jednotek hasičů. Ti nakonec rozhodli, že musí nechat budovu kontrolovaně shořet.

Kvůli rozsáhlému požáru haly na Trutnovsku vyrazilo do akce osm hasičských jednotek. Hořet začalo v pondělí večer v Dolním Lánově.

"Ochlazujeme halu zvenčí, stejně tak okolní budovy. Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu, síly a prostředky na místě jsou dostačující," uvedli hasiči ve tři čtvrtě na osm večer. Po půlnoci se hasičům povedlo požár lokalizovat.

Související obsah

Hala byla plná sena. Z toho se asi nepodaří nic zachránit. "Vzhledem k pokročilé fázi požáru se musí nechat vnitřek kontrolovaně dohořet. Stále ochlazujeme okolí, aby nedošlo k rozšíření plamenů. Zřídili jsme čerpací stanoviště, voda je na místo dopravována také kyvadlově," informovali hasiči o půl deváté v noci.

Po páté hodině v úterý ráno hasiči uvedli, že sláma uvnitř budovy stále dohořívá a střecha je v části objektu zborcená. "Kolem jedné hodiny ráno byly zasahující jednotky na místě redukovány, požářiště je pod neustálým dohledem," uvedli hasiči a dodali, že škoda je předběžně odhadnuta asi na 2,5 milionu korun.

Podívejte se na fotky z místa zásahu na Trutnovsku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz