Domácí

Kubišová oslavila 79. narozeniny. "Bojím se, co přijde za rok," řekla zpěvačka

Legendární zpěvačka Marta Kubišová v pondělí oslavila se svými blízkými 79. narozeniny. Ikonu české hudební scény zahrnuli vzkazy a dopisy fanoušci už několik dní před výročím. A v pondělí se k nim připojila i řada kolegů z branže.

Zdaleka to nejsou jen květiny, čím je teď zpěvačka doslova zavalená. Už nyní se prý bojí, co přijde za rok. "Já už slavím 14 dnů, začali mi chodit obrazy od fanoušků, pak fotky na podepsání a spousta dopisů," vysvětlila Marta Kubišová.

"Teď mi říkala dcera, že na 80. narozeniny opravdu odjedeme," zavtipkovala oblíbená zpěvačka. A s gratulací přispěchala i řada kolegů. "Já bych chtěla Martě Kubišové popřát hodně zdraví a moc lásky," vzkázala zpěvačka Lucie Bílá.

Související obsah

"Já bych jí samozřejmě ze srdce chtěla popřát všechno nejlepší. Zbožňuji její hlas, a navíc je pro mě symbolem morální čistoty," přidala se ke gratulantům zpěvačka Hana Zagorová.

S přáním se připojil i Václav Neckář, se kterým ještě s Helenou Vondráčkovou zpívala v triu Golden Kids. Skupina shodou okolností vznikla právě na její narozeniny.

I když skupina Golden Kids měla fenomenální úspěch, fungovala jen zhruba rok a půl. Od roku 1970 totiž komunistický režim zakázal Martě Kubišové vystupovat. Na scénu se tak zpěvačka vrátila až se sametovou revolucí.

I když za svůj život nazpívala desítky písní, nejvíc je s ní spojovaná ta, kterou zazpívala listopadu 1989 na Václavském náměstí.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz