Domácí

Zemřel expert na britskou královskou rodinu. Kamilu Rodanovi bylo 43 let

Zemřel expert na britskou královskou rodinu. Kamilu Rodanovi bylo 43 let
Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Po krátké a těžké nemoci zemřel v neděli ve věku 43 let historik a expert na britskou královskou rodinu Kamil Rodan. Informovalo o tom Slezské zemské muzeum v Opavě, kde Rodan působil.

"Ve chvíli pro nás nejtěžší oznamujeme všem příbuzným, přátelům a známým, že nás dne 31. října 2021 navždy opustil po krátké a těžké nemoci ve věku 43 let náš milovaný syn, bratr, synovec, švagr a strýc, pan Kamil Rodan," stojí na smutečním parte.

Poslední rozloučení s Kamilem Rodanem se uskuteční v pátek 5. listopadu v 16 hodin ve smuteční síni krematoria ve Slezské Ostravě.

Kamil Rodan vystudoval historii na Filozofické fakultě Ostravské univerzity, zároveň tam získal také doktorát z hospodářských a sociálních dějin. Poté působil jako vědecko-výzkumný pracovník ve Slezském zemském muzeu v Opavě.

Kromě mnoha odborných článků a studií napsal také několik knih, například Život s korunou, Ženy s korunou nebo Neklidné století aneb Žít se ctí.

Související obsah

Mimo jiné přednášel také na Univerzitě třetího věku na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. V médiích se jako znalec často vyjadřoval k tématům, které byly spjaté s britskou královskou rodinou. Tou se zabýval od historie až po současnost.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz