Domácí

Zemřel expert na britskou královskou rodinu. Kamilu Rodanovi bylo 43 let

Zemřel expert na britskou královskou rodinu. Kamilu Rodanovi bylo 43 let
Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Po krátké a těžké nemoci zemřel v neděli ve věku 43 let historik a expert na britskou královskou rodinu Kamil Rodan. Informovalo o tom Slezské zemské muzeum v Opavě, kde Rodan působil.

"Ve chvíli pro nás nejtěžší oznamujeme všem příbuzným, přátelům a známým, že nás dne 31. října 2021 navždy opustil po krátké a těžké nemoci ve věku 43 let náš milovaný syn, bratr, synovec, švagr a strýc, pan Kamil Rodan," stojí na smutečním parte.

Poslední rozloučení s Kamilem Rodanem se uskuteční v pátek 5. listopadu v 16 hodin ve smuteční síni krematoria ve Slezské Ostravě.

Kamil Rodan vystudoval historii na Filozofické fakultě Ostravské univerzity, zároveň tam získal také doktorát z hospodářských a sociálních dějin. Poté působil jako vědecko-výzkumný pracovník ve Slezském zemském muzeu v Opavě.

Kromě mnoha odborných článků a studií napsal také několik knih, například Život s korunou, Ženy s korunou nebo Neklidné století aneb Žít se ctí.

Související obsah

Mimo jiné přednášel také na Univerzitě třetího věku na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. V médiích se jako znalec často vyjadřoval k tématům, které byly spjaté s britskou královskou rodinou. Tou se zabýval od historie až po současnost.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz