Zajímavosti

Soubor Cirk La Putyka uvedl jedinečné představení! S herci vystoupili sportovci

Mýtus o tom, že sport a umění nejdou dohromady, se snaží vyvrátit společné představení souboru Cirk La Putyka a projektu Bez frází, které podporuje nadace vlastníka TV Nova skupiny PPF. V unikátním představení účinkují profesionální sportovci po boku herců, hudebníků a akrobatů. A k vidění bylo jen v úterý večer. Znovu už se opakovat nebude.

Místo hřiště divadelní jeviště. Tenisky za podpatky a šaty s vlečkou vyměnila například několikanásobná basketbalistka roku Kateřina Elhotová. "Pro mě je to nakouknutí do zákulisí divadla jako takového a Cirk La Putyka je specifické tím pohybem. Myslím si, že lidé jsou si povahou blízcí, a já se těším, co z toho vzejde," uvedla basketbalistka.

Akrobaté spolu se sportovci zvládli secvičit celou hodinu a půl dlouhé vystoupení za pouhé dva dny. Podle režiséra to nebyl vůbec snadný úkol.

Související obsah

"Celý tento projekt je výzva nejen dát dohromady tyhle dva světy, ale i naplnit ten divadelní sál. Je to náročné. Je to takový experiment postavit na jeviště účastníky olympiády vedle herců. My jsme to celé pojali experimentálně," doplnil režisér Rostislav Novák.

V první polovině vystoupení cvičili sportovci bez kostýmů a bez hudby či speciálních efektů. Potom se změnili v divadelní hvězdy se vším všudy. Diváci mohli vidět řadu akrobatů a gymnastů. Mezi vystupujícími byli ale i drsnější sportovci jako například bojovníci MMA či hokejisté. Myšlenkou celého vystoupení bylo propojit svět umění a svět sportu.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz