Desetitisíce dětí v celé zemi dostanou v rámci projektu podporu ve výši takřka 4 000 000 korun.
Projekt na podporu sportování dětí HÝBEME SE HEZKY ČESKY odstartovalo PENNY v dubnu letošního roku. Přihlásilo se do něj přes 1 100 sportovních týmů z celé České republiky. Mezi vítězi jsou i basketbalistky TJ Sokol Pečky, kde se historie basketbalu začala psát už před 50 lety, a dnes v něm sportuje ve třech kategoriích více než 80 dětí. „Pro nás je každá taková pomoc důležitá. Jezdíme po zápasech po celé zemi, doprava nebo případné ubytování je jednou z největších položek našeho klubu. Finance potřebujeme třeba i na rozhodčí na naše domácí zápasy. Právě se chystáme pořídit nové dresy, takže 15 000 korun nám zaplatí polovinu této částky,“ říká Jiří Katrnoška, který stál u zrodu ženského a žákovského basketbalu v Pečkách. Mezi oceněnými jsou i Zajíci Libochovice, florbalový tým při tamní ZŠ Jana Evangelisty Purkyně. „Snažíme se dětem vytvářet podmínky, aby neseděly jen u počítačů nebo u mobilů. Díky spolupráci se Sokolem, má více než 500 dětí z naší školy a okolí, možnost se rozvíjet, být s kamarády, učit se komunikovat, najít si své místo v partě. K tomu je sport, a je jedno jaký, ideální. Pro nás je jakákoliv podpora důležitá. Děti to motivuje. S nadsázkou řečeno, když jim nabídnu bonbón nebo sušenku, kterých jinak mají doma plné šuplíky, tak se mohou doslova přetrhnout. Jsou soutěživé a hravé, to jim ani dnešní doba a moderní technika nemohou vzít,“ popisuje učitel a trenér Jan Fictum.
O tom, kteří ze 455 finalistů obdrží podporu 15 000 korun (ostatní týmy pak za účast ve finále dostanou příspěvek ve výši 5 000 korun) rozhodlo takřka milion a čtyři sta tisíc hlasujících na jednotlivých prodejnách. „Byli jsme překvapení, kolik lidí v jednotlivých fázích hlasovalo. Vždyť přímo na prodejnách dal svůj hlas některému z týmů prakticky každý pátý nakupující. Potvrdilo se nám tak, že jdeme správnou cestou, a že lidé chtějí dětský sport podporovat,“ okomentoval závěrečnou fázi projektu Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu PENNY a dodává: „Sami jsme byli zvědavi, jaká bude reakce, protože projekt vznikl impulsivně na základě aktuální situace. Překvapilo nás, jak pozitivní reakce vyvolal a ukázalo se, že dětský sport potřebuje dlouhodobou podporu. Budeme tedy pokračovat i v příštím roce, a už nyní připravujeme, jak podpořit další děti, a jak jich ke zdravému pohybu přivést ještě více.“
Nyní se 455 týmů, jejichž seznam je zveřejněn na www.hybemesehezkycesky.cz, může těšit nejen na finanční odměnu, ale i na materiální podporu.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz