Domácí

Babybox v Liberci zachránil holčičku. Pupečník měla podvázaný gumičkou

Babybox v Liberci zachránil holčičku. Pupečník měla podvázaný gumičkou
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Do babyboxu v liberecké nemocnici někdo ve středu odložil holčičku. Za poslední tři dny se jedná už o druhé odložené miminko. Dívenka, která byla zabalená v ručníku a plyšové dece, dostala nádherné jméno.

Babybox v liberecké nemocnici zachránil novorozeně. "Liberecké děťátko potvrdilo tradici. Děti se odkládají do babyboxů po dvojicích nebo ještě lépe po trojicích. Je to holčička a byla zabalená v ručníku a v šedivé plyšové dece," informoval zakladatel babyboxů Ludvík Hess.

Děvčátko však nebylo umyté a pupečník mělo podvázaný gumičkou do vlasů. Holčička dostala krásné jméno. "Na hodinkách bylo 15:08, 3. listopadu 2021 a zrovna jsem se sešel se svým nejmladším synem Antonínem Václavem Hessem. Ten rozhodl, aby se děťátko jmenovalo podle jeho spolužačky a kamarádky  Adélka," doplnil Hess.

Související obsah

Za poslední tři dny se jedná už o druhé odložené miminko. V pondělí někdo v Praze 6 do babyboxu umístil novorozenou holčičku.

Adélka se tak stala 228. miminkem, které rodiče do babyboxů napříč Českou republikou odložili. Zároveň je holčička osmou umístěnou do babyboxu v liberecké nemocnici. "Skóre holky versus kluci upravila Adélka na 125:103 ve prospěch děvčátek," uzavřel Hess.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz