Krimi

Strážníci kontrolovali nepřizpůsobivé. Ve stanu našli i tříletého chlapečka

Strážníci kontrolovali nepřizpůsobivé. Ve stanu našli i tříletého chlapečka
Zdroj: Policie ČR

Pražští strážníci našli dítě spát venku ve stanu v kolonii, kterou obývají nepřizpůsobiví lidé. Pro zanedbaného chlapce zavolali záchranku. Případem se zabývá i policie, která jej vyšetřuje pro podezření z trestného činu ohrožení výchovy mládeže.

Strážníci se psy kontrolovali v neděli v Praze 8 v lese u ulice Na Labuťce kolonii, kde ve stanech žijí sociálně nepřizpůsobiví lidé. V jednom z příbytků pes vyčenichal člověka. Strážníci objevili muže, který jim tvrdil, že je ve stanu sám.

"Při kontrole všech tří ložnic ale jeden ze strážníků objevil spícího cca 3letého chlapce. Podle tvrzení muže spal údajně ve stanu první noc a on ho hlídal kamarádce, která se vrátí ráno. Díky dobré místní znalosti ale hlídka věděla, že chlapce s jeho matkou již v uvedené lokalitě kontrolovala před dvěma dny, kdy žena tvrdila, že jsou na návštěvě u otce dítěte," uvedli strážníci na sociálních sítích.

Související obsah

Strážníci přivolali záchranáře, kteří chlapečka převezli do nemocnice k vyšetření. Městská policie předala případ státní policii kvůli podezření z trestného činu ohrožení výchovy mládeže. "Případem se zabýváme, spolupracujeme na něm ve spolupráci s orgánem sociálně-právní ochrany dětí. Vzhledem k věku dítěte bohužel nemůžeme sdělit další informace," řekl tiskový mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz