Domácí

Pohřešovaného seniora z Hradišťka našli mrtvého. Po dalších dvou dál pátrají

O víkendu zmizeli tři senioři a pátrání po jednom z nich, pohřešovaném 76letém muži z Hradišťka, bohužel skončilo smutně. Policie ho našla mrtvého. Nyní se vyšetřovatelé snaží najít ještě dva další starší muže. Hledají Jiřího Hlaváčka (59) z Benátek nad Jizerou a Martina Lusku (68) z Prahy.

Policie ze středních Čech začala hledat 76letého muže poté, co se nevrátil z procházky a nedal o sobě nikomu vědět. Ven odešel v sobotu 6. listopadu kolem 16. hodiny, pak zmizel.

Seniora hledali více než dva dny. V pondělí večer policie oznámila, že je po smrti. "Pátrání po 76letém muži odvoláváme a stahujeme i fotografii. Dnes byl nalezen, bohužel bez známek života," oznámili vyšetřovatelé na twitteru.

Po muži pátraly desítky policistů, ale i dobrovolníků a dalších lidí. "Děkujeme za sdílení i aktivní pomoc, díky které se jej podařilo nalézt," dodali policisté.

Související obsah

O víkendu ale zmizeli hned tři senioři. Po dalších dvou vyšetřovatelé stále pátrají. Mladoboleslavští policisté hledají 59letého Jiřího Hlaváčka z Benátek nad Jizerou. Rodina ho naposledy viděla 5. listopadu, od té doby o něm nikdo nemá žádnou zprávu. "Po muži se vyhlásila pátrací akce, do které se zapojili policisté z obvodního oddělení, psovod se služebním psem, dron a potápěči z poříčního oddělení Labe," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Pohřešovaný je 180 až 185 centimetrů vysoký, střední postavy. Vlasy má rovné a prošedivěle hnědočerné barvy, má modré oči a je oholený. Na sobě měl mít šedé tričko, džíny a šedočervenobílé boty.

Pohřešovaný Jiří Hlaváček:

Zdroj: Policie ČR

Pátrání je vyhlášeno také po 68letém Martinu Luskovi z Prahy. Ten se při rekreačním pobytu v obci Rudník nevrátil z výletu. Od pátku o něm nemá nikdo žádnou zprávu. "V pátek večer ve 21 hodin jsme na lince 158 přijali oznámení, které se týkalo pohřešování 68letého seniora, který je na rekreačním pobytu v obci Rudník v části Javorník na Trutnovsku," informovala v sobotu policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Organizátoři akce podle policie viděli hledaného naposledy v pátek kolem půl 10 dopoledne s batohem na zádech předtím, než vyrazil na výlet. Hledaný je 170 centimetrů vysoký, střední postavy. Má krátké šedivé vlasy, hnědé oči a při chůzi napadá na nohu. Na sobě měl oblečenou modrošedou bundu a modré manšestrové kalhoty. Na nohou měl černé šněrovací boty.

Pohřešovaný Martin Luska:

Zdroj: Archiv TV Nova / Policie ČR

"Žádáme občany, kteří mají jakékoliv informace o tom, kde by se mohli pohřešovaní nacházet, aby se ozvali na linku 158," apelují policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz