Videoreportáž

Soud znovu projednal 13 let starý případ. Svědci si detaily případu nepamatují

Krajský soud v Plzni začal v pondělí znovu projednávat případ třináct let staré vraždy na Chebsku, ze které jsou obžalováni dva muži. Letos v březnu Pražský vrchní soud v neveřejném jednání zrušil nad oběma osvobozující verdikt. Podle něj totiž nebyl dostatek důkazů. Vražda se stala v roce 2008. Tehdy měli bývalý policista a jeho známý zavraždit šestadvacetiletého muže. Policie případ kvůli nedostatku důkazů odložila. Soud bude pokračovat v dalších dnech výpověďmi svědků.

cej, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz