Domácí

Zrušení lanovky na Sněžku? Lidé diskutují na internetu. ANKETA

Zrušení lanovky na Sněžku? Lidé diskutují na internetu. ANKETA
Zdroj: ČHMÚ

Příspěvek na facebookovém profilu Krkonošského národního parku vyvolal mezi lidmi diskusi o osudu lanovky na Sněžku. Řada z nich by ji zrušila, ale našli se i lidé, kteří lanovku naopak podporují.

Diskusi vyvolal příspěvek na oficiálním profilu Krkonošského národního parku (KRNAP). V rámci něj se jeho správci každý týden ptají svých fanoušků na jejich názor ohledně aktuálního dění v Krkonoších. Tentokrát se jednalo o případné zrušení lanovky, která vede z Pece pod Sněžkou na vrchol hory.

Správci se totiž často potýkají s otázkou, proč nemůžou zrušit lanovku na Sněžku, ačkoliv neustále řeší problémy s jejím přelidněným vrcholem. Lidem na sociální síti nabídli hned několik odpovědí. Například, že zbouráním lanovky by vznikly škody na přírodě, náklady na odstranění by byly příliš vysoké, KRNAPu lanovka nepatří a turisté by jinak chodili trasou přes Obří důl, což by přírodě také neprospělo. Správnou odpovědí je právě ta ohledně vlastnictví. Provozovatelem je totiž obec Pec pod Sněžkou. Ta se ke zbourání lanovky ale nechystá.  

Související obsah

​Příspěvek na sociální síti vyvolal velkou diskusi. "Já bych ji zrušil. Ochrana takto unikátní přírody je nad ekonomickými zájmy, a pak nevyšlápneš, nevidíš! Fungovalo to tak po staletí a nevidím jediný důvod, proč by to teď mělo být jinak," napsal jeden z komentujících. "Normálně referendum, nějakou demonstraci, popřípadě nějaký vandalismus páchaný na lanovce a bude. Hned bych ji odstranila, zbytečnost, místní ji vůbec nepoužívají, jen jim to dělá z města parkoviště," komentuje příspěvek jedna z uživatelek.

Našli se ale i lidé, kteří by lanovku na Sněžku zachovali. "On je snad někdo, kdo by ji rád zrušil? Všichni jednou zestárneme a budeme za ni rádi, když se naposledy vyvezeme, abychom se mohli "rozloučit". Zákazy a jinak násilné úkony nejsou řešení," zní jedno z řešení v komentáři. "Tam vůbec nejde o to zrušit. Stačilo by omezit. A muselo by se i na polské straně," dodává další diskutující.

Někteří lidé pak přichází s jinými řešeními, jak vrcholu hory ulevit. "Úplně by stačilo lanovku pořádně zdražit, třeba na pětinásobek, nebo desetinásobek dnešního jízdného. To by odfiltrovalo davy lenochů, kteří na Sněžku nevyjdou po svých," domnívá se jeden z fanoušků stránky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz