Zahraničí

Tragédie na festivalu: Rapper Travis Scott zaplatí pohřby všem obětem

Americký rapper Travis Scott, na jehož koncertě v pátek zemřelo 8 lidí, uhradí všechny náklady na pohřeb rodinám obětí. Jeho producent to uvedl v oficiálním prohlášení. Zároveň také vrátí peníze za vstupné za oba dny festivalu.

Jen těžko popsatelný smutek teď zažívají rodiny obětí páteční tragédie na koncertu Travise Scotta v Houstonu. Při tlačenici v davu přišlo zbytečně o život 8 lidí a rapper, který ani přes prosby o pomoc koncert nezastavil, chce nyní rodinám náklady proplatit.

"Můj bratr ležel na zemi. Lidé křičeli 'zastavte koncert'. Akci nikdo nezastavil. Hudební producenti, ochranka, nikdo z těch, co tam byli. Ztratil jsem kvůli tomu bratra," popsal situaci příbuzný jedné z obětí.

Hudebník se spojil s psychologickou poradnou, která na jeho náklady poskytne těm, kdo požádají, potřebnou podporu. Koncertu se účastnili především mladí lidé a pro rodiče, kteří na akci přišli o své děti, jsou peníze jako kompenzace málo.

Související obsah

​"Během prvního dne festivalu zemřelo osm návštěvníků koncertu a desítky dalších utrpěly vážná zranění. Jedním ze zabitých byl 21letý Axel Acosta. Obrovská síla neukázněného a nekontrolovatelného davu, který vznikl z hrubé nedbalosti, vytvořila na jeho tělo tak veliký tlak, že nemohl dýchat,“ vysvětlil právník rodin Tony Buzbee.

Tragédií zasažené rodiny se rozhodly jednat. "Budeme podávat žalobu jménem 35 žalobců," dodal Buzbee.

Policie případ stále prošetřuje. Podle prvních vyšetřovacích zpráv byla sanitka přivolána už okolo půl desáté večer. Koncert zpěvák ukončil až po desáté.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz