Krimi

Muž táhl Brnem popelnici plnou kradených věcí, vydával se za popeláře

Promyšlený plán, jak ukrýt a přemístit kradené věci, nevyšel v noci na pondělí dvojici mužů z Brna. Kradené věci nejdříve schovali do popelnic a následně se jeden z nich vydával za popeláře. Jejich promyšlené divadélko však odhalili strážníci městské policie.

Brněnští strážnici zpozorněli v okamžiku, kdy dvojici výtečníků uviděli vycházet z parku nad Kolištěm. Jeden s taškami přešel na červenou přes malý městský okruh, druhý udělal totéž na protější straně křižovatky se světlým kufrem.

"Dvaadvacetiletý mladík potom popadl černou plastovou popelnici a se svým šestatřicetiletým známým se sešel na rohu Bratislavské ulice. Předměty společně schovali do nádoby na odpad a starší muž s ní zamířil směrem k Soudní ulici," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Související obsah

Muž se přitom vydával za popeláře a po cestě sbíral ze země odpadky. Dokonalé divadlo navíc doplnila i oranžová reflexní vesta. Strážníci muže dopadli ve chvíli, kdy se zastavil u odpadkového koše a posbírané smetí do něj vyhazoval.

"Když do popelnice strážníci posvítili baterkou, uviděli mixážní pult a další elektroniku sloužící k ozvučení. Mimo jiné tam objevili také tablet. Nervózní muž hlídce městské policie odpovídal nejprve velmi vyhýbavě, pak ale přiznal, že předměty jsou kradené," dodal Ghanem.

Strážníci ho předali státním policistům a sdělili jim i osobní údaje druhého muže. Jeho totožnost totiž znali už dříve. Oba jsou podezřelí z trestného činu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz