Zahraničí

Ponižující vánoční tradice: Královna bude vážit vévodkyni Kate i prince Williama

Ponižující vánoční tradice: Královna bude vážit vévodkyni Kate i prince Williama
Zdroj: Profimedia

Královská rodina už se připravuje na vánoční oslavy na venkovském panství Sandringham, které každoročně pořádá královna Alžběta II. Váže se k nim i jedna zvláštní tradice. Všechny hosty posílá vladařka hned po příjezdu na váhu. Nevyhnou se tomu ani Kate s Williamem.

Ještě než hosté královny Alžběty II. usednou ke štědrovečerní tabuli, musejí splnit zvláštní tradici. Každý, kdo chce slavit Vánoce na panství Sandringham, stoupá si po příjezdu okamžitě na váhu.

Jak upozornil portál Page Six, vladařka se tak chce ujistit, že jsou všichni členové rodiny "dobře živení". Vážení je povinné i pro prince Charlese s vévodkyní Camillou, Williama s Kate a další britské šlechtice.

Tradici zavedl král Eduard VII. na počátku 19. století. Tím ale přísná vánoční pravidla nekončí, hosté třeba usedají ke stolu postupně podle věku a postavení. 

Související obsah

​A jak známo, Alžběta si na dodržování tradic a všeho s nimi spjatého potrpí. Kdo by se vzpíral, může na večeři pod její střechou zapomenout.

Členové rodiny si pochutnají na krocanovi, zkrátka ale nepřijde ani královnina psí smečka. "Když jsem byl šéfkuchař, připravoval jsem jejím psům speciální menu. Většinou měli králičí, hovězí nebo kuřecí maso s rýží a zelím," prozradil Darren McGrady, jenž v minulosti vařil pro královskou rodinu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz