Velká Británie

Británie trvá na zachování telefonních budek. Zachraňují prý životy

Británie trvá na zachování telefonních budek. Zachraňují prý životy
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Tisíce červených telefonních budek chce Británie ochránit před likvidací. Operátoři totiž tvrdí, že budky slouží hlavně v tísňových situacích a je potřeba je tedy zachovat, Od roku 2019 se z budek uskutečnilo přes 150 tisíc hovorů.

Červené telefonní budky, které jsou pro Velkou Británii typické, mohou vypadat zastarale, podle britské telekomunikační společnosti Ofcom jsou však záchranným lanem pro lidi v nouzi. Sdělil to web AP News.

Firma proto navrhla pravidla, díky kterým zabrání likvidaci pěti tisíc telefonních budek v místech, kde je špatný signál, nebo kde je zvýšené riziko nehod a sebevražd.

Po celé zemi je zhruba 21 tisíc telefonních budek. V období od května 2019 do května 2020 z nich společnost odtud Ofcom zaznamenal téměř 150 tisíc tísňových hovorů.

Související obsah

"Některé telefonní budky, které chceme ochránit, lidé využívají opravdu málo. Pokud však odtud číslo vytočí nešťastné dítě, oběť nehody či někdo se sklony k sebevraždě, může být tato telefonní linka záchranou života," sdělila Selina Chadga za společnost Ofcom.

Podle informací webu se více než šest tisíc nepoužívaných telefonních budek přeměnilo v komunitní knihovny, umělecké galerie nebo skladovací jednotky.

Británie představila plán s názvem Adopt a Kiosk (Adoptujte si kiosek). Ten umožňuje místním firmám koupit červenou budku v přepočtu za pouhých 29 korun a změnit ji v něco užitečného. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz