Zahraničí

Volejbalový míč z filmu Trosečník se vydražil za 308 000 dolarů

Volejbalový míč z filmu Trosečník se vydražil za 308 000 dolarů
Míč Wilson z filmu Trosečník Zdroj: Profimedia

Rekvizita z filmu Trosečník – volejbalový míč, který si ztroskotanec Tom Hanks pojmenoval jako “pana Wilsona“, se v aukci prodal za neuvěřitelných 308 000 dolarů (více než 6,7 milionu korun). Informace přinesla britská BBC.

Film Trosečník (Cast away) zobrazuje Toma Hankse jako osamělého Robinsona uvízlého na opuštěném ostrově. V okamžiku, kdy se v zoufalství rozhodne prohledat zásilky přepravní společnosti, objeví v jednom z balíků volejbalový míč.

 

Poté, co se na něm zanechá otisk své zkrvavené dlaně připomínající lidskou tvář, jej pojmenuje jako pana Wilsona a začne jej považovat za svého přítele. Během filmu Hanks s Wilsonem mluví, což je způsob, jak si v jeho situaci udržet zdravý rozum a zároveň bojovat o přežití.

 

Související obsah

Míč byl podle aukční síně Prop Store původně vyroben tak, aby vypadal špinavě, a během natáčení strávil spoustu času ve vodě. Na přední straně je také tmavě hnědočervená "tvář" a horní část je roztržena, aby do ní mohla být vložena řada tabákových stonků, které imitují vzhled vlasů.

 

Kromě pana Wilsona prodává Prop House dalších více než 1100 kusů filmových memorabilií, včetně oděvu, který nosil Will Ferrell ve filmu Elf z roku 2003.

Jeho kostým Elfa se prodal za 235 000 dolarů (175 000 liber) - téměř desetinásobek předpokládané prodejní ceny.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz