Domácí

Řidič s náklaďákem smetl zastávku, na ní přejel i svého kolegu

Nákladní auto nedaleko Plzně najelo ve čtvrtek dopoledne do autobusové zastávky. Při nehodě zemřel muž, který tam čekal.

U tragické nehody na silnici první třídy u Horní Lukavice směrem na Plzeň zasahují hasiči, policisté i záchranáři. Náklaďák tam zcela zničil čekárnu u autobusové zastávky nedaleko křižovatky se silnici mezi Hradčany a Chlumčany.

"Zdravotnická záchranná služba z místa dopravní nehody transportovala muže ročník 1956 se středně těžkým zraněním na urgentní příjem FN Plzeň. U muže ročník 1963 musel náš lékař přes veškerou snahu konstatovat exitus," uvedla mluvčí záchranářů Andrea Divišová.

"Řidič nákladního vozidla vlivem nevěnování se řízení vjel mimo svůj jízdní pruh a došlo ke střetu s osobou, která čekala na odvoz v prostoru autobusové zastávky," řekla policejní mluvčí Eva Červenková. Vyloučila spekulace, že do zastávky narazil schválně. Dechová zkouška byla u řidiče negativní, u zemřelého muže je nařízená soudní pitva.

Související obsah

​Podle informací portálu Krimi Plzeň zůstal muž, kterého vůz srazil, zaklíněný pod nákladním autem. Poté, co se jej podařilo vyprostit, o jeho život bojovali záchranáři, ale marně. Muž byl podle portálu pracovníkem firmy, jíž patří i nákladní auto.

Nákladní auto na Plzeňsku zcela zničilo domek u zastávky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz