Domácí

Pomozte vyřešit záhadu. Nikdo neví, kdo je tento muž. Málo mluví, na policisty syčel

Pomozte vyřešit záhadu. Nikdo neví, kdo je tento muž. Málo mluví, na policisty syčel
Zdroj: Policie ČR

Policisté už déle než půl roku nemohou zjistit totožnost asi padesátiletého muže. Poprvé ho našli v obci Strabenice na Kroměřížsku, kde se zmateně pohyboval s nožem v ruce, ale nikoho neohrožoval a nebyl agresivní. Od té doby je v péči lékařů, protože zřejmě trpí nějakou psychickou poruchou. Zatím ale nikdo nedokázal zjistit, kdo tento neznámý muž je a on sám si nevzpomíná.

Rébus, který se policisté snaží vyřešit už od 29. dubna letošního roku. Tehdy zasahovali v obci Strabenice na Kroměřížsku, protože se tam pohyboval zmatený muž s nožem v ruce. "Nikoho ale neohrožoval a nebyl agresivní. Každou chvíli si klekl na kolena, vypadal, jakoby se modlil. Místním připadal podezřelý a tak zavolali policejní hlídku," uvedli policisté.

Neznámý muž s nikým nekomunikoval, neměl žádné doklady a ani nic, co by pomohlo ho identifikovat. "Vydával pouze chrčivé či syčivé zvuky. Zřejmě trpí nějakou psychickou poruchou a z tohoto důvodu je v dlouhodobé péči lékařů. V současné době mluví velmi zřídka, česky, ale nepamatuje si téměř nic, nezná své jméno ani odkud je," popsali policisté, jak se komunikace s neznámým mužem vyvíjela.

Strážci zákona odhadují, že muži bude okolo 45 až 50 let. Je štíhlý a vysoký 175 cm. V době, kdy ho policisté našli, měl na sobě maskáčový vojenský kabát, maskáčovou vojenskou čepici bez kšiltu, šedé tepláky, červenou károvanou flanelovou košili a modrou mikinu. Na nohou měl hnědé pracovní boty a celkově působil zanedbaně.

Policisté jeho identitu nedokázali zjistit ani podle otisků prstů či DNA, nyní se proto znovu obrací na veřejnost s prosbou o pomoc. Pokud by někdo muže poznával či k němu měl nějaké další informace, měl by se neprodleně ozvat na bezplatnou linku 158.

Nepoznáte muže na fotografiích? Podívejte se do galerie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz