Krimi

Žena sama vypátrala své ukradené auto. Přispěla k dopadení zlodějů

Žena z Brna našla svoje ukradené auto a navíc přispěla k zadržení zlodějů. Nejprve jí vykradli dům a ukradli vůz. Když pak jela další den z policejní stanice, kde krádež ohlásila, svoje auto náhodou zahlédla. Okamžitě ho začala pronásledovat a díky tomu policisté posádku zadrželi.

Drama se šťastným koncem prožila před několika dny žena z Brna. Začalo to nočním vloupáním do domu její rodiny. "Odcizili z chodby rodinného domu veškeré klíče, doklady, peníze a hlavně teda z garáže elektrokolo a z nájezdu před garáží zaparkované auto," svěřila se paní M.

Žena i se zdrcenou maminkou jela krádež nahlásit na policii. Neuvěřitelnou shodou náhod spatřila ve městě své ukradené auto. "Pánové si teda nedali ani práci s tím, že by změnili SPZ, takže jsme ji poznali a začal hon za autem. Pro mě bylo strašně těžký řídit auto, kterým jsem je sledovala, a zároveň diktovat policii, kudy jedu," popsala zážitek paní M.

Muži v kradeném voze si toho zřejmě všimli a zkusili pronásledovatele setřást. Několikrát projeli kruhový objezd. Poté začali ujíždět k centru města. Řidič ale udělal chybu a zajel do slepé ulice.

Související obsah

​"Když se pokusil z bezvýsledné situace vymanévrovat, statečné ženy mu pohotově se svým autem nekompromisně zatarasily cestu," uvedl mluvčí policie Petr Vala.

"V tu chvíli jsem měla strach, protože se rozjeli. Tak jsem vystoupila z auta a vyšel proti mně asi dvoumetrový občan romské národnosti, tak jsem trošku strach měla, ale v tu chvíli začaly houkat sirény a přijelo asi šest policejních aut," dodala paní M.

Po krátkém sprintu oba muže policisté dopadli. Budou mít zřejmě hodně co vysvětlovat. Policisté oba dobře znají, jeden z nich na místě odmítl test na drogy a skončil v policejní cele.

Radim Bánovský, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz