Domácí

Češi slaví státní svátek 17. listopadu. Podívejte se, jak to bude s obchody

Češi slaví státní svátek 17. listopadu. Podívejte se, jak to bude s obchody

Na středu 17. listopadu připadá Den boje za svobodu a demokracii a také Mezinárodní den studenstva. Mnoho zaměstnanců má volno a budou si moci připomenout 32. výročí sametové revoluce. Tento státní svátek patří k těm, kdy obchody mohou zůstat otevřené.

Na státní svátek 17. listopadu se nevztahují stejná omezení jako na svátky, které byly v září a říjnu. Všichni obchodníci tak mohou nechat prodejny otevřené bez jakéhokoliv omezení a bez ohledu na jejich výměru. Lidé se tedy nemusí bát, že si v den výročí sametové revoluce nakoupí ani potraviny.

V Den boje za svobodu a demokracii si připomínáme dvě události. První je z roku 1939, kdy nacisté násilně potlačili studentské nepokoje. Proto se tento den stal Mezinárodním dnem studenstva. Druhá událost je z roku 1989, kdy se 17. listopad stal počátkem sametové revoluce a pádu komunistického režimu.

Související obsah

Další státní svátky nás čekají v prosinci. Během vánočních svátků obchody fungují jen v omezené otevírací době. Na Štědrý den do 12:00, v první a druhý svátek vánoční se otevřou převážně jen malé prodejny.

Na Silvestra, který není státním svátkem a vychází letos na pátek, budou mít všechny obchody otevřeno, ale je možné, že zkrátí otevírací dobu. Na Nový rok nenakoupíte nikde, obchody budou zavřené.

Podívejte se na přehled otevírací doby obchodů na státní svátky až do Nového roku:

středa 17. listopadu otevřeno
pátek 24. prosince otevřeno pouze do 12:00,
výjimka: Lidl a Penny Market budou mít zavřeno úplně
sobota 25. prosince zavřeno (obchody nad 200 metrů čtverečních)
neděle 26. prosince zavřeno (obchody nad 200 metrů čtverečních)
výjimka: Makro bude mít otevřeno od 8:00 do 18:00
sobota 1. ledna zavřeno
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz