Zahraničí

U polsko-běloruské hranice zemřel polský voják, šlo o nehodu

U polsko-běloruské hranice zemřel polský voják, šlo o nehodu
Zdroj: TV Nova

Na polsko-běloruské hranici zemřel v sobotu polský voják. Podle polské armády šlo o nešťastnou nehodu a žádné další osoby se na jeho smrti nepodílely. Informoval o tom zpravodajský web Polsat News.

Voják z 11. lubušské divize zemřel v sobotu při plnění služby na východní hranici Polska s Běloruskem. Informoval o tom Stanisław Żaryn, mluvčí ministra pověřeného koordinováním polských tajných služeb. 

"V prostoru operací v rámci polsko-běloruských hranic došlo k nešťastné události, v jejímž důsledku zemřel jeden voják," citoval zpravodajský web Polsat News prohlášení velitele, které mluvčí sdílel na twitteru.

Související obsah

Podle předběžných zjištění mělo dojít ke střelbě ze služební zbraně. Zesnulý voják byl do služby na hranicích delegován před týdnem. "Od svého přidělení nebyl v kontaktu s migranty," stojí v prohlášení velitele.

Na smrti muže se neměla podle velitele podílet žádná další osoba. Armáda už informovala rodinu zesnulého o tragické události a nabídla jí psychickou podporu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Krátká zpráva

Americké tajné služby zjistily, že Rusko plánuje invazi na Ukrajinu

Rusko podle amerických tajných služeb plánuje možnou invazi na Ukrajinu, píše agentura AP. Mohlo by se tak stát už na začátku roku 2022. Do invaze by se zapojilo asi 175 000 vojáků, polovina z nich je už teď podle amerických tajných služeb rozmístěna okolo ukrajinských hranic. Cílem akce má být záruka od amerického prezidenta Joe Bidena, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Biden se v pátek zavázal, že pro ruského prezidenta Vladimira Putina velmi ztíží jakoukoli vojenskou akci, kterou by na Ukrajině chtěl provést. "Dávám dohromady to, co si myslím, že bude nejsmysluplnější soubor iniciativ, které velmi, velmi ztíží to, co Putin plánuje udělat a čeho se lidé obávají, že by mohl udělat," řekl Biden agentuře AP.

Píše se na Deník.cz