Zahraničí

Zemřel světoznámý autor dobrodružných románů. Jeho knihy milovali i Češi

Zemřel světoznámý autor dobrodružných románů. Jeho knihy milovali i Češi
Wilbur Smith zemřel ve věku 88 let | Zdroj: Profimedia

Ve věku 88 let zemřel spisovatel britského původu žijící v Africe Wilbur Smith, který má na svém kontě 49 knih. Jeho dobrodružné příběhy se staly světoznámými, většina z nich byla přeložena i do češtiny, kde se těší velké popularitě. Nejznámějším a zároveň nejúspěšnějším románem je Řeka bohů.

Spisovatel Wilbur Smith zemřel v sobotu ve věku 88 let ve svém domě v Kapském městě v Jihoafrické republice, informoval The Guardian s odkazem na Smithovu kancelář. Příčinu smrti ale nespecifikoval.

Zprávu o jeho úmrtí potvrdilo i britské vydavatelství Bonnier Books, které Smithovy knihy vydávalo. "S lítostí oznamujeme, že dnes (v sobotu, pozn. red.) v noci nečekaně zemřel milovaný autor světových bestsellerů se svou ženou Niso po boku. Jsme velmi vděční milionům jeho fanoušků po celém světě, kteří si vážili jeho neuvěřitelného psaní a společně s námi prožívali všechna jeho dobrodružství," stojí na webových stránkách vydavatelství.

Související obsah

​Wilbur Smith, autor dobrodružných románů, se narodil ve 30. letech minulého století v dnešní Zambii do britské rodiny. Studoval v Jihoafrické republice, kde také strávil poslední dny svého života.

Za svůj život vydal 49 knih, kterých se prodalo po celém světě přes 140 milionů výtisků a přeložené byly do více než třiceti jazyků. Značné popularity se mu dostalo i mezi českými čtenáři.

Jeho romány se odehrávají většinou v Africe, včetně nejúspěšnější knihy Řeka boků, jejíž děj se odehrává ve starověkém Egyptě. Mezi další známá díla patří Píseň slonů, Monzun, Posel slunce, Šelma nebo Lovci diamantů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz