Domácí

Dámská jízda se vymkla kontrole. Ženy bojovaly s plameny

Dámská jízda se vymkla kontrole. Ženy bojovaly s plameny
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Sobotní dámský večírek v Žamberku na Pardubicku se moc nepovedl. Ženy slavily venku pod pergolou, kde jim s přibývajícími hodinami začala být zima, a tak si chtěly přitopit propanbutanovou lahví. Pergola ale skončila v plamenech.

Na tuhle dámskou jízdu asi skupinka žen jen tak nezapomene. V altánku, kde slavily, si chtěly přitopit topidlem s propanbutanovou lahví. "Co čert nechtěl, asi po deseti minutách vyšlehly z topidla plameny. A tak se z poklidného posezení stal boj s plameny. Bohužel ženy byly na oheň krátké, musely přivolat hasiče, uvedla za pardubické hasiče Jana Poláková.

Hasiči vytáhli lahev ven a ochlazovali ji. "Do dvaceti minut od nahlášené události na operační a informační středisko hasičů byl požár uhašen," informovala Poláková. Jednu ženu museli zdravotníci ošetřit.

Související obsah

Oheň poničil konstrukci a vybavení pergoly. Předběžná škoda je asi půl milionu korun. "Uchránit se podařil majetek v hodnotě asi 3,5 milionu korun," uvedl vyšetřovatel hasičů Jaroslav Kubíček a dodal, že příčinou vzniku požáru je pravděpodobně technická závada.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Krátká zpráva

Americké tajné služby zjistily, že Rusko plánuje invazi na Ukrajinu

Rusko podle amerických tajných služeb plánuje možnou invazi na Ukrajinu, píše agentura AP. Mohlo by se tak stát už na začátku roku 2022. Do invaze by se zapojilo asi 175 000 vojáků, polovina z nich je už teď podle amerických tajných služeb rozmístěna okolo ukrajinských hranic. Cílem akce má být záruka od amerického prezidenta Joe Bidena, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Biden se v pátek zavázal, že pro ruského prezidenta Vladimira Putina velmi ztíží jakoukoli vojenskou akci, kterou by na Ukrajině chtěl provést. "Dávám dohromady to, co si myslím, že bude nejsmysluplnější soubor iniciativ, které velmi, velmi ztíží to, co Putin plánuje udělat a čeho se lidé obávají, že by mohl udělat," řekl Biden agentuře AP.

Píše se na Deník.cz