Domácí

Požár kamionu zablokoval dálnici D5. Tvořily se dlouhé kolony

Mohutný požár kamionu zaměstnal v úterý ráno pražské i středočeské hasiče. Nehoda tak zablokovala dálnici D5 ve směru na Plzeň. V místě se tvořily několikakilometrové kolony. I nadále v některých úsecích řidiči musí počítat se zdržením. Kolony byly také na Pražském okruhu.

Nehoda se stala v úterý brzy ráno na třetím kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. "Zasahovali jsme s kolegy ze Středočeského kraje u požáru kamionu," informovali pražští hasiči na twitteru. Požár se podařilo hasičům lokalizovat kolem páté hodiny ráno.

"Přijali jsme hlášení o bouchnuté pneumatice s tím, že jdou od ní jiskry a kouří se. Řidič poté upřesnil, že kamion začíná hořet celý," sdělila TN.cz mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Požár však zablokoval provoz a v místě události i v jeho okolí se tvořily mnohakilometrové kolony. Řidiči proto měli dávat v daném úseku pozor a počítat se zdržením, které trvalo i desítky minut. Kolony byly kvůli nehodě také na Pražském okruhu, kde začínaly už u tunelů na jihu Prahy. Hasiči i policisté krátce před sedmou hodinou ráno úsek zprůjezdnili jedním pruhem.

Související obsah

Řidiči kamionu se naštěstí nic nestalo. Se zdržením museli počítat také cestující autobusů, kteří jeli ve směru na Beroun. "Autobusy směrem na Beroun odkláníme přes Rudnou. Bohužel na dálnici uvízl při nájezdu do Nučic jeden autobus linky 310," uvedla na twitteru Pražská integrovaná doprava (PID).

O nehodě informovalo i Ředitelství silnic a dálnic ve Snídani s Novou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz