Zahraničí

Bahno zavalilo dálnici. Martina uvázla v autě s dvanáctiletou dcerou

Téměř 300 lidí uvěznil na dálnici 7 poblíž kanadského jezera Agassiz masivní sesuv půdy a bahna, který způsobily vydatné lijáky a nepříznivé počasí. Spolu se svou 12letou dcerou Nikolou uvázla v autě také paní Martina Martínková.

Masivní sesuvy bahna a půdy zablokovaly v neděli v noci dálnici sedm v blízkosti kanadského jezera Agassiz, které se nachází v provincii Britská Kolumbie zhruba 125 kilometrů od Vancouveru. Oblast totiž zasáhly silné deště a vítr.

Téměř 300 lidí tak zůstalo uvězněno v autech na dálnici. "Mezi dvěma vodními skluzavkami zůstalo přibližně 275 lidí, včetně 50 dětí. Všem bylo doporučeno, aby na noc zůstali na místě, protože některé oblasti na cestě byly velmi nestabilní," uvedly v prohlášení vancouverské úřady.

Související obsah

Mezi lidmi, kteří v této oblasti uvázli, byla také paní Martina Martínková se svou 12letou dcerou Nikolou. "Jsem trošku ve stresu, vlastně hodně ve stresu. Jsem vyděšená, protože jsme hned vedle řeky a pod kopcem. Vypadá to na záplavy," uvedla v rozhovoru pro portál CBC News Martina.

Zároveň doplnila, že bylo těžké zjistit nějaké informace o tom, co se vlastně děje. "Lidé se tu dělí o jídlo a vodu. Jsem z toho smutná. Nevím, jak si poradí ti v autě vedle nás s malým dítětem," popsala situaci na místě Martina.

Sama Martina se svou dcerou neměly v autě prakticky žádné zásoby. "Nevíme, kdy se dostaneme pryč. Dálnice jsou uzavřené. Až se odsud dostaneme, tak budeme hledat nějaký motel. Máme nějakou kolu a dvě mandarinky," přiznala žena.

"Vidíte to ve filmech a myslíte si, že se vás to netýká. Že se vám to nikdy nestane. Je to opravdu velmi děsivé," podělila se o své pocity Martina.

Související obsah

Záchranářům se následně povedlo v pondělí dostat za pomoci vojenských vrtulníků téměř 300 lidí do bezpečí. Podle tamních úřadů se však naštěstí nikdo nezranil. Uzavřeno bylo ale několik dálnic v provincii Britská Kolumbie.

Úřady také vydaly varování před povodněmi a doporučily lidem, aby cestovali pouze v nejnutnějších případech a zůstali raději doma.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz