Domácí

V Česku se prodaly stovky kil kachny se salmonelou. Můžete ji mít v mrazáku

V Česku se prodaly stovky kil kachny se salmonelou. Můžete ji mít v mrazáku
Zdroj: Getty Images, TN.cz

Na českém trhu se prodávala mražená kachna z Polska nakažená salmonelou. Zjistili to inspektoři Státní veterinární správy (SVS). Velká část se už dostala mezi spotřebitele. Pokud máte kachnu doma, rozhodně ji nejezte, máte nárok na vrácení peněz.

Polská kachna se salmonelou se dostala do českých obchodů. Veterinární správa se o ní dozvěděla ze systému rychlého varování (RASFF).

"Dle informací uvedených v systému RASFF byla ve výše uvedené šarži kachního masa ve Slovinsku zjištěna přítomnost salmonely (Salmonella Enteritidis). Při následném došetřování u polského výrobce bylo pak zjištěno, že stejná šarže byla distribuována i do dalších zemí včetně Česka," informoval mluvčí SVS Petr Majer.

Jak nebezpečnou kachnu poznáte

Název pekingská kachna mražená
Minimální trvanlivost 31. 8. 2024
Šarže P-687
Výrobce DROP S.A ul. Al. Wojska Polskiego 1, 63-500 Ostrzeszów: Zakład w Kępnie ul. Wrocławska 7, 63-600 Kępno, WNI: 30083901
Příjemce HOPI s.r.o., Zděbradská 74, 25101 Říčany

Související obsah

Podle něj se 1138 kilogramů podařilo z trhu stáhnout, 1627 kilogramů se ale spotřebovalo nebo prodalo zákazníkům. "Kontrolou u příjemce zásilky v Říčanech bylo zjištěno, že výrobek dále směřoval ke dvěma obchodníkům, konkrétně k pražské firmě Jakub Kubín, s. r. o. a společnosti MART-IN s.r.o se sídlem v Neštědicích v Ústeckém kraji," upřesnil Majer.

Jestliže máte kachnu doma v mrazáku, nejezte ji a běžte ji vrátit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz