Zahraničí

Více než polovina dětí je zklamaná z dárků, které najde pod stromečkem

Více než polovina dětí je zklamaná z dárků, které najde pod stromečkem
Zdroj: Profimedia

Podle průzkumu je více než polovina dětí zklamaná z vánočních dárků, které najde pod stromečkem. Skoro polovina je nespokojená i poté, co dostane dárek, který si přála.

Podle průzkumu společnosti Hasbro je více než polovina dětí nespokojená s tím, co najde pod vánočním stromečkem. Alespoň to tvrdí rodiče dětí ve věku od 3 do 13 let, kteří se do výzkumu zapojili, napsal deník Mirror.

Často je zklamání způsobeno nevhodnými dárky. Ty podle průzkumu nejčastěji děti dostanou od prarodičů či tet a strýců. Často ale ani poté, co dítě dostane to, o co si napsalo Ježíškovi, není spokojené. Takto zklamaných je více než 40 % dětí. Jejich vánoční dopisy mimochodem obsahují průměrně asi 16 položek.

Související obsah

​Není tedy divu, že si s dárky pro své ratolesti neví rady ani rodiče. Dva z pěti rodičů přiznali, že měli potíže s výběrem dárků pro své ratolesti. Pro 47 % z nich bylo také nelehké poradit příbuzným, co by měli jejich dětem koupit. Skoro 40 % rodičů se také obává, že děti budou z dárků zklamané i o letošních Vánocích.

O tom, jaké hračky dětem koupí, se pak rodiče nejčastěji rozhodují podle ceny, recenzí a také nabídky. Asi třiceti procentům záleží na tom, zda bude dárek výchovný, čtvrtina z nich také dá na názor jiných rodičů. A dokonce celých 40 % matek a otců kupuje takové hračky, se kterými by si chtěli hrát i oni sami.

Největší vliv mají na dětská vánoční přání reklamy a zboží, které vidí v obchodech. A také to, co už mají jejich kamarádi.

Jsou ale způsoby, podle kterých lze vybírat dárky tak, aby s nimi bylo dítě spokojené. "Věda nám ukázala, že dětská herní osobnost má obrovský vliv na typy hraček, se kterými si bude ráda hrát a zároveň způsob, jakým se bude učit a rozvíjet," řekla dětská psycholožka Laverne Antrobusová.

Podle ní je hraní pro děti způsob, jakým se naučí něco o okolním světě i o sobě. Pro rodiče je tedy důležité pozorovat, jak si jejich děti hrají. "Když rodiče identifikují nejdominantnější herní osobnosti dítěte, mohou s větší pravděpodobností vybrat vhodný vánoční dárek pro svého potomka," dodala psycholožka. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz