Zajímavosti

Kotě se čtyřma ušima a jménem bájného krále. Midas je hvězdou instagramu

Kotě se čtyřma ušima a jménem bájného krále. Midas je hvězdou instagramu
Zdroj: Ercin Erturk / Anadolu Agency / Profimedia

Jsou mu teprve čtyři měsíce a už má desítky tisíc fanoušků na instagramu. Hvězdou internetu ale není žádné dítě, nýbrž kotě z turecké Ankary. Výjimečné je tím, že má čtyři uši. Díky paralele s bájným králem Midasem získal mazlíček právě jeho jméno.

Jakmile šedé kotě uviděla, okamžitě si ho zamilovala. Canis Dosemeciová chtěla jen zachránit zvíře z ulice, nyní je z jejího mazlíčka hvězda internetu. Kotě sbírá fanoušky ze všech možných koutů světa.

V Turecku se venku potuluje hodně koček, tahle ale byla na první pohled výjimečná. Žena se bála, aby mládě s vadou čelisti a dvěma páry uší kvůli své neobvyklé podobě na ulici přežilo. Nakonec si ho vzala domů, informuje portál Huffington Post.

Související obsah

​Kotě má naštěstí sluch v pořádku. Dosemeciová ho pojmenovala po bájném králi Midasovi, který podle řecké pověsti žádal bohy, aby uměl proměnit ve zlato vše, čeho se dotkne. Jak praví mýtus, Midas ale nakonec urazil boha Apollóna. Ten ho potrestal tím, že mu dal oslí uši.

Zatímco oslí uši byly pro mýtického krále symbolem hanby, pro kotě se pár uší navíc zdá být zdrojem slávy. Ačkoli některým lidem připadá zvíře děsivé, většina je vzhledem kotěte nadšená. Fanoušci se rozplývají nad jeho roztomilostí. Kotě má nyní na svém instagramovém účtu více než 85 tisíc sledujících.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz