Zahraničí

Zemřela herečka Marie Versiniová, krásná Nšo-či z filmu Vinnetou

Ve věku 81 let zemřela v pondělí slavná herečka Marie Versiniová. Filmoví diváci si ji mohou pamatovat především jako krásnou indiánku Nšo-či z filmu Vinnetou.

Herečka Marie Versiniová zemřela v pondělí obklopena svou rodinou ve francouzské Bretani. Generace televizních diváků herečku znají především z filmových mayovek jako Nšo-či, sestru apačského náčelníka Vinnetoua.

Versiniová se narodila v roce 1940 v Paříži. Její rodina pocházela z Korsiky. Otec byl profesorem na Sorbonně v Paříži. Herectví se věnovala už od útlého věku. 

V roce 1963 jí byla nabídnuta právě role Nšo-či. Ztvárnění Vinnetouovy sestry z ní udělalo ze dne na den obdivovanou hvězdu. K vysněné roli jí pomohla skvělá znalost angličtiny, němčiny a italštiny. Samotné natáčení se ale neobešlo bez problémů. Versiniová měla totiž hrůzu z jízdy na koni a každá jezdecká scéna pro ni byla utrpením.

Související obsah

​S představitelem Vinnetoua Pierrem Bricem se během natáčení spřátelili a stýkali se i poté, co natáčení legendárních mayovek skončilo. Versiniová se vdala za o 22 let staršího filmaře Pierra Vialleta, který zemřel roku 2013. Bylo mu 94 let.

V roce 2019 se Versiniová ošklivě zranila. Z ošklivého pádu si odnesla několik zlomenin a ve vážném stavu skončila v nemocnici. "Věk zotavení moc nepomáhá. Kosti se už tak dobře nehojí. Velkým problémem je hlavně zlomenina jedné nohy," popsal po Mariině pádu její manažer Joachim Watzlawik. V nemocnici strávila i své 79. narozeniny.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz