Domácí

Záhadný mrtvý muž trápí plzeňskou policii. Nedaří se jí zjistit, kdo to je

Záhadný mrtvý muž trápí plzeňskou policii. Nedaří se jí zjistit, kdo to je
Zdroj: Policie ČR / Profimedia.cz

Policisté zjišťují identitu mrtvého muže, jehož tělo našli loni v podkrovním bytě v Plzni. Dosud však neví, o koho jde. Vyšetřovatelé proto žádají o pomoc širokou veřejnost.

Téměř rok se plzeňští policisté snaží zjistit, kdo je mrtvý muž. "Pátráme po totožnosti zemřelého, který byl 28. prosince 2020 nalezen v podkrovním bytě ve Sladkovodní ulici v Plzni. Při ohledání místa nebyly nalezeny žádné doklady, které by určovaly totožnost mrtvého," informovali policisté.

Jedná se o muže střední postavy ve věku okolo 60 let, který je přibližně 182 centimetrů vysoký. Dotyčný měl krátké prošedivělé vlasy a prošedivělé vousy. Na sobě měl tmavě modré kalhoty, černou bundu, černou mikinu a modré tričko.

Související obsah

Poznávacím znamením je několik tetování. Muž měl na vnitřní straně levého lýtka vytetovaného pavouka na pavučině, na levém a pravém rameni měl blíže nespecifikovaný ornament a znak, na levém předloktí měl rovněž nespecifikovaný ornament.

Přestože na těle vyšetřovatelé nenalezli žádné známky násilí, byla nařízena soudní pitva. Ta však neprokázala v případě úmrtí žádné cizí zavinění.

"Vzhledem k tomu, že se nám dosud nepodařilo získat informace, které by vedly ke zjištění totožnosti zemřelého, žádáme širokou veřejnost o spolupráci. Pokud můžete poskytnout jakékoliv informace, které by mohly vést ke ztotožnění zemřelého, obraťte se, prosím, neprodleně na nejbližší obvodní oddělení policie nebo na tísňovou linku 158," apelují policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel Jaroslav Hanuš, režisér seriálu Život na zámku

Dlouhodobým zdravotním problémům ve čtvrtek ráno podlehl režisér Jaroslav Hanuš. Bylo mu 70 let. Jeho nejznámějším počinem je seriál Život na zámku v hlavní roli s Tomášem Töpferem, podepsán byl i pod seriály Šípková Růženka nebo Náměstíčko.

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Píše se na Deník.cz