Domácí

Srážka kamionu s dodávkou uzavřela na půlku noci dálnici D11

Střet kamionu s dodávkou uzavřel v noci na sobotu na čtyři hodiny dálnici D11 za Prahou. Řidič zdemolované dodávky vyvázl se zraněním.

Nehoda se stala po půlnoci na 11,5 kilometru dálnice ve směru jízdy na Hradec Králové.

Kamion zůstal po střetu vzpříčený přes oba jízdní pruhy, dodávka skončila v příkopu. Její přední část byla zcela zdemolovaná, část kabiny přestala existovat. Naštěstí pro řidiče ta na prázdné straně spolujezdce.

Zdroj: TN.cz

​Řidiče odvezla záchranka do nemocnice, bližší informace o jeho stavu i podrobnosti o nehodě zatím nejsou k dispozici.

V místě nehody se srazilo ještě osobní auto s nákladním, což se obešlo bez zranění.

Policisté dálnici ve směru na Hradec uzavřeli, řidiči sjížděli na osmém kilometru a zpět se napojili na osmnáctém. Před nehodou se vytvořila čtyřkilometrová kolona, osobní auta se mohla po dvou hodinách pod dohledem strážců zákona otočit a vyjet protisměrem.

Související obsah

Kamion musela odtáhnout těžká technika, kolem půl páté tak mohla být dálnice zprovozněna jedním pruhem.

Okolnosti nehody prověřují dopravní policisté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz