Zahraničí

Bouře Arwen zasáhla Velkou Británii. Zemřeli tři lidé

Silný vítr, déšť a sníh bičuje Velkou Británii. Bouře Arwen si navíc vyžádala už nejméně tři oběti. Desítky tisíc lidí zůstaly bez proudu.

Bouře zasáhla sever Anglie, dále Skotsko a Severní Irsko. Silný vítr, který nepříznivé počasí doprovází, dosahoval místy až 160 kilometrů v hodině.

Přibližně 35letý muž zemřel poté, co jeho auto zasáhl padající strom v Aberdeenshire. Ve stejný den zemřeli také další dva lidé. Podle BBC se jednalo o ředitele základní školy v severoirském hrabství Antrim a muže, který zemřel v Cumbrii. Také v těchto případech to bylo kvůli pádu stromů.

Související obsah

Více než 100 tisíc domácností zůstalo o víkendu bez proudu. Problémy hlásili nejen lidé na severovýchodu Anglie, ale také na dalších místech v zemi. Dodavatel elektřiny však na twitteru vyzval, aby si všichni našli náhradní ubytování, je totiž možné, že výpadky budou pokračovat.

Kvůli nepříznivému počasí silničáři uzavřeli řadu cest a zpoždění nabíraly také vlaky. Například cestující v Aberdeenshire uvízli ve vlaku na 17 hodin, když se Skotskem hnala bouře.

"Bylo chladno. Přestože na začátku chybělo občerstvení, zaměstnancům se podařilo pro uvízlé lidi obstarat pečivo se slaninou a koláče," uvedl jeden z cestujících.

Na konci října se západní Evropou prohnala bouře Ignác. Více v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nový cestovatelský semafor: Polsko a Rumunsko si pohoršilo

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo cestovatelský semafor. Od pondělí 31. ledna se Polsko a Rumunsko nově přesunou mezi země s velmi vysokým rizikem výskytu koronaviru (tmavě červená kategorie). Podmínky návratu se však nezmění. Státy totiž patřily do červené kategorie, která je má stejné jako tmavě červená kategorie.

Píše se na Deník.cz