Domácí

Policie zveřejnila video z dramatického zásahu v benešovské nemocnici

Benešovští policisté zveřejnili video ze zásahu v nemocnici. Pacient tu zbraní a nožem ohrožoval personál.

Policie do benešovské nemocnice přijela v pondělí odpoledne. Třiašedesátiletý pacient tu totiž ohrožoval personál. Do nemocnice muže předtím přivezla záchranná služba a předala na chirurgickou ambulanci. Tam ale pacient vytáhl z batohu zbraň a nůž a začal ohrožovat personál na oddělení. Zdravotníkům se naštěstí podařilo z ordinace utéct a zavolat policii.

Místní policisté, kteří na místo přijeli první, nakonec museli proti agresivnímu muži zakročit sami ještě před příjezdem zásahové jednotky URNA (Útvar rychlého nasazení). Ke zpacifikování 63letého muže museli použít i taser. U muže poté našli ještě další zbraň a nůž.

Související obsah

Kriminalisté muže obvinili z trestného činu nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. Rovněž ho umístili do vazby kde si počká na svůj rozsudek. Pokud bude odsouzen, hrozí mu až 3 roky za mřížemi.

Díky včasnému zásahu policie se v nemocnici nikdo nezranil. "Všichni mají za sebou výcvik provosledových hlídek a současně se pravidelně 9x ročně účastní výcviků, z nichž je jeden dvoudenní zaměřený přímo na zákrok proti nebezpečnému pachateli. Tyto znalosti a vědomosti z výcviků pak mohli právě včera poprvé uplatnit i v praxi proti nebezpečnému muži v benešovské nemocnici. Díky nabytým znalostem tak profesionálně a velmi rychle proti ozbrojenému muži zakročili, odzbrojili ho a zajistili bezpečnost dalších osob," řekla k zásahu policejní mluvčí Barbora Scheeweissová.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz