Domácí

Počasí komplikuje dopravu. Kvůli sněhu havarovaly tři autobusy

U Bezvěrova na Plzeňsku se v úterý odpoledne převrátil autobus na bok. Dvě ženy se při nehodě zranily. Hlavní silniční tah mezi Plzní a Karlovými Vary je zcela uzavřený v úseku mezi křižovatkou na obec Krsy až po Bezvěrov. Druhá nehoda se stala u Bojanova na Chrudimsku. Autobus skončil kvůli sněhu v příkopu, cestovalo ním 23 dětí, z toho 4 se lehce zranily. Další autobus skončil v příkopu u Klášterce nad Orlicí, cestovalo v něm 16 lidí.

Linkový autobus havaroval okolo 13. hodiny na silnici I/20 na hlavním tahu z Plzně do Karlových Varů. "Na místě nehody jsou špatné povětrnostní podmínky. Autobus jel směrem z Plzně a převrátil se na bok. Na místě aktuálně zasahují všechny složky IZS," řekla redakci TN.cz okolo půl třetí odpoledne policejní mluvčí Eva Červenková.

Související obsah

Při nehodě se ze 13 cestujících zranily dvě ženy ve věku 66 a 68 let. "Mají lehká zranění, jde spíše o pohmožděniny," sdělila redakci TN.cz mluvčí záchranářů Mária Svobodová. 

Cestující se z autobusu dostali ještě před příjezdem hasičů. Většinu nezraněných z místa podle mluvčího hasičů Petra Poncara odvezli příbuzní. "Tři zraněné osoby včetně řidiče si převzala ZZS," dodal Poncar. 

Hlavní silniční tah mezi Plzní a Karlovými Vary v úseku mezi křižovatkou na obec Krsy až po Bezvěrov je zcela uzavřený. "Silný vítr a sněžení zde komplikuje dopravu, v místě je několik uvízlých vozidel. Uzavírka je plánována do 23. hodin," upozornili policisté řidiče.

Prohlédněte si fotografie z místa nehody:

Druhá nehoda se stala zhruba ve 14. hodin u Bojanova na Chrudimsku. Autobus tam kvůli sněhu skončil v příkopu. Převážel 23 dětí, z toho čtyři se lehce zranily. "Evakuováno bylo 19 dětí a řidič. Na místo vyjel evakuační autobus," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Pardubičtí hasiči zasahovali ještě u další nehody autobusu. "V Klášterci nad Orlicí též skončil autobus v příkopu. Samovolně zde bylo evakuováno 16 cestujících. Naštěstí projížděl kolem jiný autobus, který nezraněné cestující odvezl. Autobus jsme vyprostili bez jakéhokoliv poškození," informovala Horáková.

Reportér Ivan Berka promluvil, jaká je situace na Liberecku:

Autobus u Bezvěrova na Plzeňsku se převrátil na bok. Podívejte se na video z místa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nový cestovatelský semafor: Polsko a Rumunsko si pohoršilo

Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo cestovatelský semafor. Od pondělí 31. ledna se Polsko a Rumunsko nově přesunou mezi země s velmi vysokým rizikem výskytu koronaviru (tmavě červená kategorie). Podmínky návratu se však nezmění. Státy totiž patřily do červené kategorie, která je má stejné jako tmavě červená kategorie.

Krátká zpráva

Nikdo z vlády na olympiádu nepojede, oznámil premiér Fiala

Na jednání s předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem jsem potvrdil, že na olympiádu v Pekingu nepojedu já ani nikdo jiný z vlády, oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Podle jeho slov se tak Česká republika připojí k většině zemí EU a k USA, kteří zástupce na olympiádu nevyšlou.

Píše se na Deník.cz